Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Niepopularne kierunki podróży po kraju, czyli z jakiego powodu warto zobaczyć intrygującą Legnicę i jej okolice?

Artykuły

Od czasu do czasu słyszymy opinie, że po zwiedzeniu Krakowa, Warszawy, Wrocławia, portu w Gdyni i paru innych sztandarowych miejsc, w Polsce nie ma już co oglądać. Jest to niezwykle krzywdzący pogląd, gdyż nasze państwo oferuje o wiele więcej wybitnie interesujących miast, o których mało kto słyszał, a jeszcze mniej osób miało przyjemność je zwiedzić i poznać ich zakątki.

Legnica, zabytki,
Author: Serge Bystro
Source: http://www.flickr.com
Jednym z takich miast jest właśnie miejscowość w środkowej części rejonu dolnośląskiego, położone w przepięknej okolicy złożonej z zachwycających pejzaży leśnych i zachęcających do miłego wypoczynku na świeżym powietrzu, jezior. Już w samym centrum miasta naprawdę jest co zobaczyć, gdyż znajduje się tam przepiękny rynek wraz z głównym obiektem- ratuszem, a nawet dwoma. Co niezwykle ciekawe Legnica należy do niewielu miast mogących się poszczycić dwoma ratuszami, a przyczyną, owego stanu rzeczy jest zaadoptowanie starszego, zbudowanego w stylu barokowej, na siedzibę rozpoznawalnego w całym państwie teatru. Legnica ma w zanadrzu jeszcze mnóstwo ciekawych i wartych zobaczenia obiektów. Jednym z wielu niewątpliwie jest Pałac Opatów Lubiąskich, który obecnie został przetransformowany w muzeum uczące każdego zainteresowanego historii tego niepowtarzalnego miasta. Jeśli ktoś jest pasjonatem architektury kościelnej to Legnica na pewno powinna zostać kierunkiem jego podróży. Ilość świątyń chrześcijańskich jest tu bowiem niezwykle duża i tak liczna, że na zobaczenie wszystkich budowli nie starczyłoby całego dnia.Legnica, starówka
Author: Serge Bystro
Source: http://www.flickr.com
Znajdziemy tam więc kościół ewangelicki, franciszkanów, staroluterański, jezuicki i wiele, wiele innych. Zrozumiały jest lęk, że w mieście tak niepopularnym jak Legnica noclegi to coś co niezwykle trudno odnaleźć. Jednakże nie będzie z tym większych kłopotów, gdyż jest tam mnóstwo przytulnych hoteli, które zagwarantują nam wygodne warunki. Aby się w tym upewnić wystarczy wpisać w przeglądarkę hasło: Legnica noclegi, a naszym oczom ukaże się mnóstwo ogłoszeń oferujących wolne miejsca, zapraszających do przyjazdu- zobacz choćby tą ofertę. Kiedy następnym razem będziemy, więc szukać kierunku do podróży warto wyjść poza wszystkim znane sztandarowe miast takie jak Kraków, Wrocław, Gdańsk i Poznań i podjąć próbę udania się do nieznanych miejsc, których o dziwo w Polsce jest niezwykle dużo. Kto wie może nasze serce zdobędzie taka, niepozorna Legnica i zechcemy wracać tam o wiele częściej.