Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Niepotrzebne auto – jak można je obecnie najbardziej korzystnie wykorzystać?

Artykuły

Dziś, własny samochód posiada w zasadzie każda polska rodzina. Samochody zmieniane są coraz częściej na lepsze modele, gdyż stare auta niekiedy odmawiają posłuszeństwa. Jak w takim razie można stosownie wykorzystać nieużywane, nikomu już nieprzydatne auto? Interesującym rozwiązaniem, jeśli samochód jest ciągle odpowiednio sprawny, może być jego sprzedaż.
Złomowanie pojazdów
Author: Koziro Hasegawa
Source: http://www.flickr.com
W Polsce powszechnie funkcjonują giełdy samochodowe, na których można sprzedać samochód. Ewentualnie, warto umieścić ogłoszenie na stosownych portalach internetowych czy w gazetach. Nawet jeżeli samochód nie jest już wiele wart, środki ze sprzedaży będą stanowiły dodatkowy zastrzyk gotówki, który w dzisiejszych czasach z pewnością przyda się każdej osobie. Jednak, jeśli stan techniczny samochodu nie pozwala na dalszą jazdę, w takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest złomowanie pojazdów gniezno. Złomowanie można przeprowadzić osobiście, odstawiając pojazd do wybranego punktu bądź skorzystać z oferty profesjonalnych firm. Dzisiaj auto złom Kraków zapewnia niekiedy naprawdę atrakcyjne ceny w zamian za sprzedaż starych pojazdów.

Warto również zaznaczyć, że firmy których specjalizacją jest kasacja pojazdów nowy sącz (więcej na ) często są w stanie samodzielnie odebrać auto ( naprawa samochodów ciężarowych daf ) od klienta, co jest dla niego dosyć komfortowym rozwiązaniem. Naturalnie, właściciel auta musi dopilnować otrzymania potrzebnego zaświadczenia o kasacji, żeby zaprezentować je urzędowi. Kasacja samochodów zwalnia go bowiem z konieczności płacenia obowiązkowego w Polsce ubezpieczenia komunikacyjnego od odpowiedzialności cywilnej, w skrócie OC. Reasumując, o ile zbędne auto jest ciągle sprawne, warto przemyśleć jego sprzedaż. Opcjonalnie, jeżeli nie ma się czasu na własnoręczne przeprowadzanie transakcji, rozwiązaniem może być oddanie samochodu do komisu.
złom
Author: That Hartford Guy
Source: http://www.flickr.com
Komis zajmie się znalezieniem klientów zainteresowanych zakupem pojazdu oraz zrealizowaniem transakcji. Jednak, jeżeli pojazd jest bardzo zniszczony, jedyną alternatywą jest jego kasacja w profesjonalnym punkcie. Na współczesnym rynku istnieje wiele firm kasujących pojazdy, dzięki temu odszukanie atrakcyjnej oferty nie sprawi kłopotów.