Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Nowoczesne leczenie schorzeń oczu odbywa się na kilku płaszczyznach, a chorzy szybciej odzyskują ostrość widzenia

Artykuły

Okulary w ostatnimi czasy stały się ciekawym dodatkiem. I w żadnym wypadku nie trzeba mieć wady wzroku, żeby wsadzić na nos szykowne oprawki. Dużo kobiet, a szczególnie elegantek puka do drzwi optyka, aby tam zamówić szkła zerówki. I z dużym prawdopodobieństwem na pojedynczym egzemplarzu zakupy się nie zakończą. Vademeca opisujące reguły dobierania ubrań oraz dodatków radzą, żeby oprawki jak najlepiej pasowały do spodniumu czy kurtki. Należy jednakże podkreślić, że okulary nie bywają zakładane w celach uwypuklenia walorów urody, lecz w celach medycznych.


okulary
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com
W XXI stuleciu nasz wzrok zostaje wystawiony na dużo ciężkich prób. A to na przykład za sprawą wielogodzinnej pracy przed monitorem notebooka i ustawicznego wpatrywania się w odbiornik telewizyjny lub wyświetlacz osobistego smartfona. Nasze oczy cierpią też z powodu fatalnej jakości powietrza i coraz częściej dopadających nas uczuleń. A niektórzy mężczyźni noszą okulary od niemalże od kołyski, ponieważ ich wada nie bywa nabyta, lecz uwarunkowana genetycznie. Tak czy owak współczesna medycyna oferuje wiele metod, które dają chorym szansę na poprawę ostrości widzenia, więc leczenie krótkowzroczności, astygmatyzmu i innych schodzeń jest o wiele prostsze niż jeszcze wieku temu- .

Okulary, jak już nadmieniliśmy, pełnią nie tylko role terapeutyczne.

Zaciekawiły Cię prezentowane zagadnienia? Jeśli tak, to sprawdź jeszcze, co zawiera w tym temacie ta polecana strona. Odnajdziesz tam podobne materiały.

Jednakże ich nadrzędnym zadaniem jest korekcja danej wady. A dodatkowo umożliwiają one niektórym osobom, zwłaszcza tym starszym, normalne życie. Krótkowidze mogą bez żadnych przeszkód prowadzić samochód, a dalekowidze czytać literaturę piękną i rozwiązywać łamigłówki.


okulary
Author: Maria Teresa Ambrosi
Source: http://www.flickr.com
Leczenie krótkowzroczności lub dalekowzroczności nie zawęża się jednakże jedynie do zakładania okularów. Przedsiębiorstwa produkujące farmaceutyki proponują wiele leków i suplementów diety, które mają pozytywny wpływ na prawidłowe widzenie. Bywają to specyfiki z prowitaminą A i substancjami o potwierdzonych właściwościach leczniczych, np. luteinę.

Podobał Ci się ten tekst? Zatem gorąco zapraszamy (http://pomocpsychologa.pl/terapia-grupowa-dda/) do kolejnych naszych newsów, które będą o podobnej tematyce.

Większość tych lekarstw jest do kupienia bez recepty, lecz samodzielna kuracja nie zawsze wychodzi na zdrowie. W przypadku wątpliwości warto więc zapytać farmaceutę o poradę, a nawet udać się do okulisty.

Współczesne leczenie krótkowzroczności obejmuje również nowe metody, kompletnie nieznane w latach 80 ubiegłego wieku. Do nich zaliczymy na przykład laserową korekcję wad wzroku, która jest wykonywana tylko przez wykwalifikowanych lekarzy.