Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Nowoczesne sposoby usuwania kuchennych odpadków organicznych

Artykuły

Organiczne odpady są naturalnym, cały czas powtarzającym się i absolutnie niepożądanym efektem ubocznym w wszelkiej kuchni. Stanowią one pożywienie dla różnych gryzoni, robaków, a dzięki prędko przebiegającym gnilnym procesom stają się powodem dokuczliwych woni a także pożywką dla drobnoustrojów.


Opcją dla przechowywania owych odpadków w pojemnikach jest ich rozdrabnianie.


gospodarowanie odpadami
Author: Arvid Rudling
Source: http://www.flickr.com


Laptop
Author: Lindsey Turner
Source: http://www.flickr.com
Wrzucone do zlewozmywaka odpady gastronomiczne są przemielone poprzez młynek zainstalowany pod zlewem. Rozdrobnione odrzutki wraz z wodą spływają do kanalizacji. Umożliwia to ich usunięcie na etapie powstawania. Młynki możesz stosować do kruszenia takich odrzutów jak: łupiny ziemniaków, kawałeczki ryb, skorupki jaj, wyciśnięte cytryny a także pozostałe owoce, fusy po kawusi oraz herbacie i inne miękkie odpadki po posiłkach. Sporo dodatkowych informacji przeczytasz pod tym linkiem Utylinia.


Poprzez młynek nie przepłyną odpady zwierzęce tj. kostki, chrząstki. Użycie młynka nie zmieni funkcjonalności zlewozmywaka. Możemy później wykonywać to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni: zmywać talerze, nalewać wodę etc. Do każdej z owych czynności nie musimy włączać rozdrabniacza. Wykorzystywanie młynków do odpadków organicznych niesie ze sobą ciąg zalet. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie zobacz stronę utylinia.plCzas pracy w kuchni będzie skrócony dzięki temu, że odpadków można pozbywać się już w momencie ich powstawania bądź w toku zmywania naczyń. Dzięki stosowaniu rozdrabniaczy do odrzutów organicznych natychmiast polepszają się warunki sanitarne w kuchni.


Minimalizuje się ilość odpadków w zasobnikach, co znacznie ogranicza, a częstokroć wręcz likwiduje ogniska powstawania bakterii, niemiłych zapachów oraz pojawiania się gryzoni.