Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Oświetlenie domu i ogrodu

Artykuły

Dobre oświetlenie domu jak też przestrzeni naokoło niego zwiększa bezpieczeństwo a także pozwala korzystać z ogródka także po zmroku. Powinniśmy jednakże mieć na uwadze, by aranżacja oświetlenia nie była zanadto intensywna. Za dużo lamp, to nie tylko rażąca iluminacja kłopotliwa dla lokatorów oraz sąsiadów, ale dodatkowo wysokie rachunki za energię.

Lampy ogrodowe
Author: Praktiker
Source: Praktiker
Oświetlenie domu, drzwi wejściowych, lampy najazdowe ,http://www.galeriaoswietlenia.pl/29-najazdowearaż|garażu] lub ścieżek ogrodowych zapewnia komfort poruszania się po działce wieczorem. Włączenie się oświetlenia przed domem często bywa sterowane automatycznie. W większości wypadków stosowane są do tego celu czujniki ruchu włączające światło na ustalony czas w momencie, kiedy ktokolwiek znajdzie się w polu ich działania. Czasami montuje się czujniki zmierzchowe uruchamiające lampy, jeżeli natężenie światła spada niżej wskazanego pułapu. Muszą być one montowane w takim miejscu, aby nie padało na nie światło z innego źródła (na przykład ulicznej latarni).

Lampy ogrodowe możemy spożytkować również w aranżacji oświetlenia ogródka . Światło właściwie dobrane i skierowane zwrwww.galeriaoswietlenia.pl/27-oswietlenie-ogrodowec to, co za dnia jest częstokroć niezauważane. Kreuje nową rzeczywistość, a ogrodowi dodaje tajemniczości. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt duża ilość punktów świetlnych, jakie nie tworzą przemyślanego układu, może przytłaczać.

Ogród to nie tylko rośliny. Specyficzny klimat tworzą w tym miejscu również fragmenty małej architektury, a więc ścieżki, schodki bądź skalniaki. Kiedy będziemy chcieli stworzyć interesujące punktowe akcenty świetlne, możemy dobrać energooszczędne żarówki halogenowe, jakie skierują strumień brylantowego blasku na wyselekcjonowane szczegóły, dając ciekawy wizualnie efekt. Kiedy zdecydujemy się podświetlić schody tarasu bądź alejki i dróżki, interesującym rozwiązaniem będą lampy włoskie wbudowane w nawierzchnię . Służą do tego wyjątkowo wytrzymałe oprawy punktowe, po których zdołamy jeździć autem.
http://galeriaoswietlenia.pl/155-lampy-wloskiełużyć do podświetlania basenów i wodnych oczek. Lato to doskonały czas na ogrodowe przyjęcia. Jeśli zapragniemy spotkania w dużym gronie i postanowimy urządzić kolorowe party, najnowocześniejsze oświetlenie LED-owe pozwoli "zaczarować" powierzchnię naokoło naszego domu. Na tę szczególną okazję ogródek może mienić się przeróżnymi odcieniami (przykładowo w świetle czerwonym, zielonym, pomarańczowym albo białym).