Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Ogromne zastosowanie, czułość i trwałość to wszystko i dużo innych plusów posiada tensometr.

Artykuły

Dawniej częstym problemem w profesji budowniczego było słuszne zdefiniowanie poziomu naprężeń i odkształceń. Niemniej jednak dziś jedną z prostszych oraz jednocześnie efektywnych metod rozpoznania podziału pól mechanicznych w elemencie jest wykorzystanie tensometrii.

Czujnik tenometryczny
Source: wagi-elektroniczne.pl
Tensometry to zasadniczy moduł każdej wagi elektronicznej, a też sprzętów do wymiaru mocy przyciskających, rozciągających, odkształceń, itp. Często stosowane są w układach automatyki, gdzie jest niezbędność dokonywania wymiarów wagowych, między innymi używa się je do obliczenia ciężaru pojemników przechowujących surowce, zbiorników mieszalniczych lub podestów najazdowych.

Receptory umieszczane są z reguły pod podporami zbiornika bądź platformy. W zestawieniu z urządzeniami pomiarowymi można dokładnie dokonywać wymiaru mas, dawkowania tworzyw, itp.zdobądź więcej szczegółów (archiwizacja dokumentów w Sopocie)Stosowanie właściwego typu tensometru postanawiają takie warunki jak tworzywo i układ elementu konstrukcyjnego czujnika, a również wariant obciążenia, temperatura przy uzyskiwanego wymiaru, itp.

Tensometry mają dużo walorów. Szczególnie wielka czułość oraz ogromna dokładność. Tensometr jest drobnych wymiarów, jednak jest trwały na wibracje i poruszenia.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę dotyczącą archiwum zbliżonych tekstów. Są one zamieszczone na innym tego rodzaju serwisie - sprawdź je!

Nie przeszkadzają mu w drobiazgowej pracy wielkie temperatury i duże ciśnienia. Klejenie oraz wykorzystywane budulce to najwyższa wiedza technologiczna oraz treściowa przedsiębiorstw wytwarzających czujniki mocy, jako że od nich zależą dokładność oraz stabilność receptorów.


W zależności od ułożenia elementu oporowego oraz kształtu możemy rozróżniać tensometr wężykowy składany z drutu rezystancyjny o średnicy ułamków milimetra zbudowany w układzie wielokrotnego wężyka ( do tensometrów). Jest też tensometr kratowy składany z ciągu drucików zestawionych bok siebie i powiązanych o wiele grubszymi odcinkami taśmy miedzianej. A tensometr oporowy foliowy tworzą się z siatki rezystancyjnej w postaci wężykowej wykonanej z drobnej metalowej folii sklejonej klejem z uszczelką nośną.

Obecnie zazwyczaj stosowane to tensometry oporowe ze względu na swoje atuty i są zwykle używane przy badaniach laboratoryjnych i użytkowych.