Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Parę pojęć odnośnie gospodarki odpadami, jakie należy znać, aby bardziej zrozumieć temat. Czy zdarza nam się nieprawidłowo je rozumieć?

Artykuły

Segregując odpadki nie za każdym razem zastanawiamy się nad tym, co dzieje się z tymi rzeczami dalej. Być może w ogóle się tym nie przejmujemy, z tego powodu nie zawsze staramy się, by dokładnie rozdzielać odpadki. Gdybyśmy wiedzieli o tym, iż te segregowane przez nas śmieci można ponownie przerobić na inne rzeczy, to może lepiej podchodzilibyśmy do takiego zadania.

utylizacja odpadów
Author: Adele Prince
Source: http://www.flickr.com
Surowce Wtórne. Co to tak w ogóle jest? www.toensmeier.pl/sposoby-utylizacji-od-a-do-ze już przez kogoś lub zużyte produkty, jakie można z dobrym skutkiem dalej przekształcać. W konsekwencji otrzymujemy coś, co może być ponownie użyte. Właśnie tego typu odpadki zdarza nam się zwykle segregować w naszych domach i oddzielać je od reszty śmieci, z jakich nic już nie da się zrobić. Często kiedy chodzi o wywóz śmieci, to w takim kontekście pojawia się właśnie hasło recycling, które jest dzisiaj tak popularne. Rzeczywiście to pojęcie spotykane jest najczęściej, natomiast nie można go mylić z odzyskiem. Wydawałoby się, iż te dwa określenia są jakby na równi, jednak tak do końca nie jest (wywóz śmieci).

Kiedy bowiem mówimy o odzysku odpadów, to jest się jeszcze jedna kwestia, poza taką, iż jakąś rzecz możemy przerobić na inną. Odzyskać z odpadków możemy bowiem także energię, jaka została użyta do ich wytworzenia. Jak się to robi? Aby taką energię otrzymać spala się śmieci w specjalnych spalarniach, jakie są w stanie tą energię pozyskać. Z tego powodu istotne ażeby nie używać zamiennie tych dwóch pojęć, gdyż nie oznaczają całkowicie tego samego.Jest jeszcze inne pojęcie, jakiemu w kontekście zarządzania odpadami dobrze jest się przyjrzeć, a mianowicie utylizacja odpadów. Jest ono warte wyjaśnienia, gdyż dużo ludzi rozumie pod tym hasłem niszczenie albo unieszkodliwienie odpadków. Chodzi natomiast o coś innego. Słowo to bowiem oznacza właśnie użycie naszych śmieci jako surowców wtórnych. Jak widzimy więc utylizacja jest bardziej odzyskiem, aniżeli niszczeniem śmieci . toensmeier.pl

kosze na śmieci
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Tutaj także warto powiedzieć, że tak właściwie śmieci nie da się całkowicie zniszczyć. Nawet jeżeli je po prostu spalimy, to albo ulotnimy do atmosfery ogromną ilość trujących substancji, albo też otrzymamy energię jak i dodatkowe produkty spalania, które musimy jakoś zutylizować. Gdy natomiast postanowimy je gdzieś zakopać, to tak naprawdę one wciąż istnieją nawet gdy ich nie widać. Dlatego śmieci są po prostu zmieniane w coś albo też unieszkodliwiane, gdy nie nadają się już do żadnych rzeczy. Warto poznać te różnice, by mieć większą świadomość odnośnie gospodarki odpadami.