Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Paradontoza to dolegliwość, jaka może zdarzyć się już ludziom około 30 roku życia

Artykuły

Paradontoza jest stanem zapalnym przyzębia wymagającym natychmiastowego leczenia, albowiem można w jej rezultacie utracić całe swoje uzębienie, a to bez znaczenia na wiek jest za każdym razem przykrym przeżyciem. Powodują ją bakterie oraz bezustanne stany zapalne przyczyniające się do coraz bardziej zaawansowanego procesu niszczenia kości.


By rozpocząć walkę z paradontoza, należy nade wszystko szybko wybrać się do kompetentnego stomatologa. Nie wybierajmy pierwszego lepszego dentysty, ponieważ musi być to prawdziwy specjalista w swojej branży, który będzie potrafił nam pomóc i ocalić lub odbudować nasze zęby. Najważniejszym zadaniem jest wyeliminowanie stanu zapalnego, które polega na dokładnym wyczyszczeniu zębów z osadu bakteryjnego zapobiegając tym samym dalszemu postępowi schorzenia. Niezbędne są do tego profesjonalne akcesoria, m.in. urządzenia ultradźwiękowe. Konieczna może być również antybiotykoterapia utrzymująca się nawet do pół roku oraz stymulacja laserowa.
Author: UNIDENT UNION Dental Spa

Jeśli jednak nie wszystkie zęby udało się uratować, potrzebna będzie ich odbudowa bądź odbudowa ubytków razem z rekonstrukcją kości. Choć niektórzy uważają, iż implanty stomatologiczne Titanium Dental implanty stomatologiczne raczej się tutaj nie nadają, to jest to błędna opinia. Wszystko jest zależne od rodzaju wybranych implantów i fachowości kliniki, w której zdecydowaliśmy się rozpocząć leczenie. Czasem najpierw może być nieodzowna rekonstrukcja kości, do której dopiero potem będą mogły być zamocowane implanty stomatologiczne.

Czy dobra strona www (stojo.pl/) sprosta Twym oczekiwaniom? Mam nadzieję, że tak. Tam również czekają na Ciebie świeże wpisy. Zachęcam!

O implanty trzeba dbać w jednakowym stopniu, co o własne zęby, a do tego, jeśli cierpimy na paradontozę, częściej sprawdzać stan swojego uzębienia, aby nie doszło do żadnych powikłań i utraty implantu, co dla nikogo nie jest zdarzeniem pożądanym – ani dla dentysty, ani dla pacjenta.


Chociaż parodontoza to dolegliwość trudna do wyleczenia, to warto jest podjąć się największych starań, aby ją pokonać i nadal cieszyć się pięknym uśmiechem. Brak uzębienia może być bowiem nawet powodem depresji, więc, jeśli utraciliśmy zęby, jak najszybciej zdecydujmy się na odpowiednie zabiegi umożliwiające ich odbudowę i odzyskanie radości z życia.