Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Planujesz wybudować swój idealny dom? Jeśli tak, ten tekst jest właśnie dla Ciebie.

Artykuły

Dom to święte miejsce. W nim odpoczywamy i wracamy do sił. W starożytnej symbolice, dom utożsamiany był z rajem. Dom to schronienie i bezpieczeństwo. Jeśli planujesz wybudować swój własny dom, przekonaj się, na co musisz zwrócić znaczną uwagę.Dom - Twoje miejsce

Człowiek tworzy domy od dawnych czasów. Kiedyś najbardziej popularnym materiałem, z którego powstawał dom było drewno. Obecnie to cegła jest budulcem naszych domów. Jeśli decydujemy się na dom, musimy być przygotowani na wyczerpującą pracę. Jednak owoc naszych działań wynagrodzi nam cały trud. Przecież każdy pragnie posiadać swój kawałek ziemi, na którym zbuduje swój wymarzony dom, wśród ogrodu, w którym rosną przecudne kwiaty i dojrzewają latem dorodne warzywa. Jednak zanim ta fantastyczna wizja się spełni, zaczynamy od...


Krok pierwszy: wybór działki

Wybór działki na której postawimy nasz idealny dom, to szalenie istotna sprawa.
Pod żadnym pozorem nie kierujmy się niską ceną. Zbadajmy położenie działki, jej odległość od infrastruktury, czy choćby sąsiedztwo z pozostałymi działkami. Bezpiecznie jest kupić działkę, która jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Dlaczego? Ponieważ tylko wtedy wiemy, jakie są zamiary zagospodarowania przestrzeni w naszym otoczeniu.


dom jednorodzinny
Author: XELLA Polska Sp. z o.o.
Source: XELLA Polska Sp. z o.o.
Krok drugi: projekt domu:

W tym przypadku mamy ogromny wybór. To, na jaki projekt się zdecydujemy zależy tylko od naszych potrzeb a także zasobów finansowych. Musimy jednak wiedzieć, iż projekt naszego domu powinien spełniać odpowiednie normy prawne.

Te informacje wciągnęły Cię kompletnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej jakie wapno do odkwaszania gleby danych na innych witrynach - znajdziesz je, klikając w odsyłacz poniżej.
Krok trzeci: pozwolenie na budowę

To etap zdecydowanie najbardziej formalny. W tym czasie musimy skoncentrować swoje siły na skompletowaniu właściwej dokumentacji, którą przedłożymy w starostwie powiatowym lub w Urzędzie Miasta. Zazwyczaj urzędy wychodzą nam na przeciw i na swych stronach internetowych umieszczają odpowiednie dane i wzory wniosków.
Jeśli dopełnimy wszelkich koniecznych formalności, to dość szybko otrzymamy odpowiedź i pozwolenie na budowę.Krok czwarty - wykonawca

Jeżeli chcemy wybrać dobrego wykonawcę, możemy wspomóc się Internetem, wpisując przykładowo firma budowlana Kraków. Szybko przekonamy się, jak duży wybór mamy w tym zakresie. Przed podjęciem finalnej decyzji umówmy się z wykonawcą, sprawdźmy jego referencje.


Krok piąty: realizacja

Gdy roboty budowlane (Archipelag - projekty domów z kosztorysem) pójdą w ruch, pamiętaj o jednej szalenie istotnej kwestii: wyborze dachu, który jest jednym z najważniejszych części konstrukcyjnych domu.
W dzisiejszych czasach niezmiernie popularne są projekty domów z dachem kopertowym. Jaka jest geneza tej nazwy? Nazwa odwzorowuje pochylone części dachu, które są ze sobą w odpowiedni sposób połączone. () Dach kopertowy jest wyprofilowany w taki sposób, aby ułatwić odpływ śniegu oraz deszczu. Jeśli chcesz dokładnie sprawdzić, jak wygląda dach kopertowy możesz wspomóc się Internetem, wpisując przykładowo: projekty domów z dachem kopertowym.
Drugim równie znanym rodzajem dachu jest dach dwuspadowy, określany także dachem dwupołaciowym, szczytowym lub siodłowym. To, co wyróżnia ten rodzaj dachu to trójkątne ściany boczne. Jeżeli zaciekawił Cię taki dach i planujesz zapoznać się dokładnie z tym projektem, także możesz skorzystać z Internetu i wpisać projekty domów z dachem dwuspadowym.