Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Podpowiadamy jak mężczyzna najlepiej może zadbać o skórę

Artykuły

Przez wiele lat panowało przekonanie, że wszelkie środki kosmetyczne to domena pań. Z tego powodu przywiązywano mniejszą wagę do takich środków dla mężczyzn. Męskie kosmetyki są jednak obecnie w coraz szerszej ofercie. Dawniej najważniejszym preparatem była woda kolońska, którą zastąpiły z czasem wody po goleniu.


kosmetyki
Source: http://facetaria.pl/
Panowie mogli czuć się pokrzywdzeni również z uwagi na niedobór środków do mycia stworzonych dla nich. Przez wiele lat najważniejszym środkiem było mydło, z kolei na dzień dzisiejszy wiadomo że mycie się za pomocą mydła nie w każdym przypadku jest najlepszym pomysłem. Po długim czasie stworzono wiele rodzajów środków kosmetycznych dla mężczyzn, choć cały czas ich oferta jest nieporównywalna z wyborem kosmetyków damskich, co można obserwować chociażby na przykładzie artykułów w sklepach lub drogeriach. Obecnie coraz więcej jest panów, w szczególności w większych ośrodkach, którzy do pielęgnacji swojego ciała używają znaczne ilości preparatów, czasami więcej niż przeciętna kobieta.

Dezodoranty i perfumy

Zapach jest niezwykle ważną cechą każdego mężczyzny. Przede wszystkim jednak ważne jest zapewnienie jak najlepszej ochrony przed nadmiernym poceniem się, a co za tym idzie przed występowaniem niemiłego zapachu. Dotyczy to zresztą i kobiet i mężczyzn. Dlatego stworzono dezodoranty i antyperspiranty. Te drugie odznaczają się znacznie dłuższym czasem działania niż dezodoranty, które zazwyczaj chronią przez krótki czas.

Jeśli szukasz podobnych wiadomości na prezentowany wątek, to śmiało przeczytaj to użyteczne źródło (http://www.ursynow-specjalisci.pl/lekarze-specjalisci/dermatolog/) - ono również będzie godne Twojej uwagi.

Oferta zapachów dezodorantów dla panów jest coraz bogatsza, różne kosmetyki męskie są także w korzystnych cenach. Jeżeli chodzi o perfumy natomiast, obecnie są coraz chętniej używane przez panów. Dotyczy to także produktów z wyższej półki, a więc o wyższych cenach.

Środki do golenia

Usuwanie zarostu na twarzy jest typowo męskim zabiegiem. Konieczne są do tego odpowiednie przedmioty. W dawniejszych czasach do usuwania zarostu wykorzystywano brzytwę lub żyletkę, aktualnie są to rozmaite maszynki, coraz bardziej zaawansowane jeśli chodzi o kształt, liczbę i typ ostrzy. Golenie jest znacznie dokładniejsze, a efekt występuje prze dłuższy czas niż niegdyś. Poza akcesoriami wymagane są też odpowiednie środki pielęgnacyjne. Do samego golenia potrzebny jest żel lub pianka. Później z kolei wykorzystuje się płyny lub balsamy po goleniu jak w celu złagodzenia powstałych podrażnień i nawilżenia naskórka.

A jeśli chcesz znaleźć inne porady, warto sprawdzić .