Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Podpowiadamy jak mężczyzna najlepiej może zadbać o skórę

Artykuły

Przez wiele lat panowało przekonanie, że wszelkie środki kosmetyczne to domena pań. Z tego powodu przywiązywano mniejszą wagę do takich środków dla mężczyzn. Męskie kosmetyki są jednak obecnie w coraz szerszej ofercie. Dawniej najważniejszym preparatem była woda kolońska, którą zastąpiły z czasem wody po goleniu.


kosmetyki
Source: http://facetaria.pl/
Panowie mogli czuć się pokrzywdzeni również z uwagi na niedobór środków do mycia stworzonych dla nich. Przez wiele lat najważniejszym środkiem było mydło, z kolei na dzień dzisiejszy wiadomo że mycie się za pomocą mydła nie w każdym przypadku jest najlepszym pomysłem.

Wciągający materiał? Jeśli jesteś tego zdania, to równie absorbujące treści przeczytasz też we wpisie, który jest tutaj!

Po długim czasie stworzono wiele rodzajów środków kosmetycznych dla mężczyzn, choć cały czas ich oferta jest nieporównywalna z wyborem kosmetyków damskich, co można obserwować chociażby na przykładzie artykułów w sklepach lub drogeriach. Obecnie coraz więcej jest panów, w szczególności w większych ośrodkach, którzy do pielęgnacji swojego ciała używają znaczne ilości preparatów, czasami więcej niż przeciętna kobieta.

Dezodoranty i perfumy Zapach jest niezwykle ważną cechą każdego mężczyzny. Przede wszystkim jednak ważne jest zapewnienie jak najlepszej ochrony przed nadmiernym poceniem się, a co za tym idzie przed występowaniem niemiłego zapachu. Dotyczy to zresztą i kobiet i mężczyzn. Dlatego stworzono dezodoranty i antyperspiranty. Te drugie odznaczają się znacznie dłuższym czasem działania niż dezodoranty, które zazwyczaj chronią przez krótki czas.

Jeśli szukasz podobnych wiadomości na prezentowany wątek, to śmiało przeczytaj to użyteczne źródło (http://www.ursynow-specjalisci.pl/lekarze-specjalisci/dermatolog/) - ono również będzie godne Twojej uwagi.

Oferta zapachów dezodorantów dla panów jest coraz bogatsza, różne kosmetyki męskie są także w korzystnych cenach. Jeżeli chodzi o perfumy natomiast, obecnie są coraz chętniej używane przez panów. Dotyczy to także produktów z wyższej półki, a więc o wyższych cenach.Środki do golenia

Usuwanie zarostu na twarzy jest typowo męskim zabiegiem. Konieczne są do tego odpowiednie przedmioty. W dawniejszych czasach do usuwania zarostu wykorzystywano brzytwę lub żyletkę, aktualnie są to rozmaite maszynki, coraz bardziej zaawansowane jeśli chodzi o kształt, liczbę i typ ostrzy. Golenie jest znacznie dokładniejsze, a efekt występuje prze dłuższy czas niż niegdyś. Poza akcesoriami wymagane są też odpowiednie środki pielęgnacyjne. Do samego golenia potrzebny jest żel lub pianka. Później z kolei wykorzystuje się płyny lub balsamy po goleniu jak w celu złagodzenia powstałych podrażnień i nawilżenia naskórka.

A jeśli chcesz znaleźć inne porady, warto sprawdzić .