Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Podstawowe prace w ogrodzie

Artykuły

Ogród jest miejscem, które spełnia różnego rodzaju funkcje. Wielu ludzi dba o swoje podwórka i ogrody po to, by wyglądały jak najlepiej z ulicy. Starannie zadbany ogród może bowiem w znaczny sposób poprawić wygląd domu i całej posesji. Ogród to także miejsce, gdzie przyjemnie spędza się czas, nierzadko poprzez odpoczynek. Ogólnie wiadome jest bowiem, że podczas ciepłych dni o wiele przyjemniej spędza się czas na łonie przyrody niż we wnętrzach, w szczególności w czasie upałów. Właściciele posesji samodzielnie więc tworzą sobie dobre miejsce do codziennego odpoczynku. Bardzo dużo rzecz jasna zależy od tego, jakiej wielkości jest teren, nieznaczne rozmiary mogą bowiem bardzo ograniczyć możliwości właściciela w zakresie tworzenia tego ogrodu. Ograniczeniem są też niekiedy finanse. Jednak nawet osoby o ubogich środkach są w stanie mieć starannie urządzony, piękny ogród.


Drzewa owocowe
Author: P_Keigan
Source: http://www.flickr.com
Pielęgnacja drzew
Ogrodnictwo to dziedzina, jaką można poznawać właściwie w każdym momencie życia. Prawdą jest na przykład, że wielu emerytów jest amatorami tej dziedziny. Bierze się to w dużej mierze z faktu, że na emeryturze posiada się więcej czasu wolnego i można go przeznaczyć na swoje zainteresowania. Ważnym aspektem dbania o ogród (przejdź) jest troska o drzewa. Są to zwykle drzewka i krzewy owocowe. Warto jest zainteresować się sposobami ich pielęgnacji, szczególnie że wiele obowiązków ulega zmianie zależnie od odmiany rośliny. Ważnym zabiegiem, o którym powinno się pamiętać w przypadku drzew owocowych, jest bielenie ich pni. Trzeba także systematycznie kontrolować, czy drzewa nie są chore, co może znajdować odzwierciedlenie tak w wyglądzie liści, jak i kory (sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem).

Zakładanie ogrodu
Author: woodleywonderworks
Source: http://www.flickr.com
Nawożenie roślin
Pielęgnacja roślin jest zasadniczym elementem pielęgnacji ogrodu. Bez wypielęgnowanych roślin bowiem nie istnieje ogród (może zainteresuje Cię pielęgnacja ogrodów). Powinno się więc zasięgnąć wiadomości w kwestii tego, jak dbać o rośliny w danej porze roku. Ważne jest przykładowo odpowiednie osłanianie na czas zimowy roślin wieloletnich. Ponadto częstym sposobem na poprawę wyglądu ogrodu jest nawożenie. Nierzadko wykorzystuje się do tego elementy naturalnego pochodzenia, takie jak gnojówka. Popularne są także środki syntetyczne do tego celu oraz do zwalczania szkodników roślin, takie jak przykładowo Mospilan - zobacz dodatkowe informacje na .