Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Posiadasz brudny dywan i chciałbyś wreszcie coś z nim zrobić? Najwyższy czas, aby wciąć się za jego oczyszczenie

Artykuły

Chciałbyś wreszcie zrobić coś z tym dywanem, bo już masz dość jego wyglądu? Działają ci na nerwy plamy po czerwonym winie albo obiedzie? Co uczynić, aby Twój dywan ponownie odzyskał nowy wygląd? Najprościej rzecz jasna oddać dywan do prania, tego typu usługi oferuje sporo firm, dajmy na to pranie dywanów olsztyn. Jednocześnie, będziesz w stanie samodzielnie wziąć się za wyczyszczenie dywanu. Zobacz jakie istnieją sposoby?

Dywan
Author: PRAKTIKER
Source: PRAKTIKER
Najlepsze jest normalne pranie ręczne. Jednakże, jest całkiem skutecznie tylko w przypadku ubrań. Tarcie gąbką lub szczotką o włókna dywanu po prostu ukryje brud, ponieważ przeniesie go bardziej do środka. Przez to czyszczenie, do zabrudzeń w dywanie dojdą użyte przez nas środki chemiczne, a brud po krótkim czasie będzie znowu na powierzchni. Zastosowane środki również mogą przyspieszyć brudzenie się włókien, tak więc po paru tygodniach może tak być, że nasze zabiegi na nic się zdały.

Innym sposobem jest użycie odkurzacza. Co prawda, odkurzacz nie upierze dywanu, lecz regularne odkurzanie spowoduje, iż dywan pozostanie świeży na dłużej. Jeżeli jeszcze będziemy regularnie używać trzepaka, efekt będzie bardziej zadowalający. Zabiegi takie jednak należy zrobić także bezpośrednio przed profesjonalną usługą prania dywanów. Im więcej wysiłku włożymy w samodzielne odkurzanie i trzepanie, tym będzie on w lepszym stanie, przez to rzadziej będzie potrzebował prania . Czyszczenie dywanów pod ciśnieniem to też dość często spotykana praktyka. Nie potrzebujemy suszarni, wystarczy zwykły płot. Użycie myjki ciśnieniowej umożliwi nam skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń z dywanu. Powinniśmy jednakże pilnować, żeby wysechł on w porę, z tego powodu to czyszczenie koniecznie wykonujmy latem (albo jesienią czy na wiosnę, kiedy jest odpowiednia temperatura).

Kiedy stwierdzisz, że zawarte w tym artykule informacje są godne uwagi, przeczytaj ponadto szczegóły w treści (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/systemy-p%C5%82ytowe/). Będą tam równie wartościowe dane.

Używanie maszyny piorącej to zdecydowanie najlepsza rzecz jaką można zrobić we własnym zakresie. Jak nie posiadasz takiego sprzętu, to popytaj znajomych albo krewnych, być może posiadają taki sprzęt i Ci go pożyczą. Możesz również zastanowić się nad kupnem takiego sprzętu, ale zanim to zrobisz, zrób obliczenia, czy faktycznie ci się to opłaci, czy wykorzystasz taką maszynę tyle razy, że zwrócił ci się koszt zakupu. Czasem lepiej najzwyczajniej w świecie zanieść taki dywan - bezpłatny dostęp - ludziom, którzy się na tym znają i na długo mieć spokój.