Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Potrawy regionalne Dolnego Śląska

Artykuły

Czy uwielbiasz podróżować po Polsce? Czy interesujesz się kulturą naszego kraju? Czy poznawanie kuchni regionalnej sprawia ci wielką radość? Jeśli na choć jedno z powyższych pytań powiedziałeś „tak”, ten artykuł jest stworzony dla ciebie.


Choć Polacy słyną przede wszystkim ze swych pierogów ruskich, kotletów schabowych, pulpetów i kwaszonych ogórków, to jednakowoż mamy tak jak każda inna nacja potrawy przyrządzane jedynie regionalnie.
wózek widłowy w fabryce
Author: Port Adelaide Enfield Local History Photos
Source: http://www.flickr.com


W okolicach Sandomierza są to tzw. faworki, to jest smażone na rozgrzanym oleju kruche ciasto, które jest uprzednio cięte na romboidalne plastry i zawijane, przypominają nieco jak nieudane kokardki. Gotowe ciastka sypie się cukrem pudrem. Na ziemi kujawskiej takimi regionalnymi rarytasami są krupnik kujawski, bardzo specyficzny, gdyż z dodatkiem pachnących leśnych grzybów oraz młoda kapusta z grochem i znaczną ilością zesmażonych skwarków słoniny. Dania niebywale proste, ale już nie tak proste w wykonaniu. Idąc dalej po naszych ziemiach zatrzymujemy się na ziemiach dolnośląskich, a dokładnie w samym centrum – to jest w Legnicy. To wiekowe miasto, jakie swe prawa otrzymało już na początku średniowiecza polskiego. Niektóre ściany pamiętają jeszcze czasy najazdów Czechów. Nic dziwnego, że region ów ma swoją niebywale urozmaiconą kuchnię regionalną.

Wpis, który teraz czytasz jest pełen fascynujących danych, ale ponadto zweryfikuj informacje (https://kasprowicza13.pl/) omawiające podobną sprawę tutaj.

Staropolska restauracja Legnica, (dowiedz się więcej) najstarsza i najbardziej znana w miejscowości, kusi swoimi zapachami już z zewnątrz. Tereny wokół Legnicy są bogate w różnorodne gatunki ryb rzecznych, toteż restauracja podaje mnóstwo dań rybnych.

Serdecznie zalecamy te informacje do poczytania. Znajduje się tutaj dużo cennych porad, które warto wprowadzić w swoim życiu.

Niesamowitego smaku zupy rybnej z sandacza nie da się wypowiedzieć słowami. Lecz to gołąbki krużewnickie łapią za serce, tak iż nie ma się ich dosyć.
Żeby także odwiedzić restauracje regionalne, odwiedźcie hotele Legnica (zobacz hotele Legnica) ma sporą bazę dla turystów, gdyż nie jedynie my zostaliśmy przyciągnięci do miejscowości zapachami dań.


Potrawy regionalne ziemi dolnośląskiej należą wg nas do najpyszniejszych w Polsce. Lecz aby to potwierdzić musicie sami tam pojechać.