Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Pragniesz troszczyć się o środowisko? Przechowuj odpady we właściwych zbiornikach!

Artykuły

Jeszcze nie tak dawno temu Polacy zaskakująco chętnie pozbywali się śmieci, wyrzucając je do lasu lub na leżącą blisko nich łąkę. Nasza świadomość z zakresu dbałości o środowisko naturalne była w zasadzie żadna. Dzisiaj wiemy już, że nie tylko wyrzucanie śmieci źle wpływa na otaczającą nas naturę, ale też, że powinno się je składować we właściwy sposób. Obowiązujące teraz regulacje prawne odnoszące się do wywozu śmieci nakładają na Polaków konieczność ich segregacji.

pojemniki na odpady
Author: Maya-Anaïs Yataghène
Source: http://www.flickr.com
Można wprawdzie odpadów nie segregować, ale związane jest to z większą opłatą za ich odbiór. Obecnie opłaca ta jest podatkiem, który płaci każdy bez względu na to, ile śmieci przez okres miesiąca wyprodukuje. Ogromną popularnością cieszą się aktualnie plastikowe pojemniki, które w przypadku odpadów sprawdzają się rewelacyjnie. Pojemniki plastikowe mogą być stosowane zarówno w przypadku odpadków żywieniowych, jak i śmieci segregowanych, do których zaliczane są papier, szkło oraz plastik.

Pojemniki plastikowe na przykład: produkty kingspan environmental, wyprodukowane są z plastiku zaskakująco dobrej jakości. Tylko bowiem wówczas można je bez lęku przechowywać je nawet na świeżym powietrzu. Plastik, z którego są wykonane jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Nie odkształca się na skutek działania promieni słonecznych czy naprawdę niskiej temperatury.

Najlepszej jakości pojemniki plastikowe na śmieci wykonywane są z plastiku, który ogranicza wydobywanie się trudnego do zniesienia zapachu. Takie pojemniki sprawiają, że przejście obok nich nie wiąże się z bardzo nieprzyjemnymi wrażeniami zapachowymi. Wszak wszystkie śmieci nie pachną raczej przyjemnie. Solidny pojemnik na odpady to jednak pewność, że wrażenia te zostaną chociaż nieco zmniejszone. Jeśli chodzi o odpady, to równie ważne są zbiorniki na nieczystości. Chodzi tu przede wszystkim o tak zwane szamba (www.ajpszamba.pl), których na szczęście jest na terenie naszego kraju coraz mniej. W coraz większej liczbie miejscowości doprowadzana jest bowiem kanalizacja do tych obszarów, w których dotychczas jej nie było.pojemniki na nieczystości
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com
Zbiorniki na nieczystości muszą spełniać bardzo dużo restrykcyjnych norm - . Tylko wówczas mogą być wykorzystywane w zgodzie z aktualnym prawem. Przede wszystkim ogromne znaczenie ma stopień ich szczelności. Nie może bowiem mieć miejsca sytuacja, w której zgromadzone w zbiorniku nieczystości (zobacz oczyszczalnie kontenerowe na www.maragency.pl) wypływają do gruntu, silnie go zanieczyszczając. Takie zbiorniki stanowiłyby bardzo duże zagrożenie sanitarne.

Aktualnie ogromną popularnością cieszą się tak zwane przydomowe oczyszczalnie ścieków oraz szamba określane jako ekologiczne. Mieszkańcy naszego kraju mają coraz większą świadomość konieczności troszczenia się o otaczające nas środowisko i nie mają już lęków przed sięganiem po takie nowoczesne rozwiązania. To naprawdę korzystny trend, który pozwala nam wieść życie w czystszym i bardziej przyjaznym naturze kraju.