Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Prestiż, wysokie pensje i niezbyt dobry odbiór społeczny. Blaski i cienie zawodu prawnika.

Artykuły

Prawo jest branżą, która w przeważającej większości osób budzi skomplikowane emocje. Składa się na to wiele faktorów. Pierwszym spośród nich jest sposób oceniania prawników przez ludzi. Już sam początek drogi zawodowej przyszłych obrońców, prokuratorów oraz sędziów bywa rozmaicie oceniany. Z jednej strony studia na Wydziale Prawa uznawane są za najcięższe, a jednocześnie za najbardziej prestiżowe. Uczniowie liceów, chcący realizować się w zawodach związanych z prawem już od pierwszej klasy koncentrują się tylko na tych przedmiotach maturalnych, które zapewniają udział w procesie rekrutacyjnej na ten kierunek.

adwokat
Author: Kevin Napper
Source: http://www.flickr.com
Jego obłożenie wynika najprawdopodobniej z opinii o wysokiej pozycji społecznej prawników i ich ogromnych wynagrodzeniach. Wizja pewnej intratnej posady oraz spokojnej i dostatniej przyszłości jest w stanie przekonać każdego maturzystę do kucia dat, pojęć politycznych i tematów związanych z pełnieniem władzy. Z drugiej strony mamy również nieprzychylne klisze dotyczące ludzi studiujących na Wydziale Prawa - kancelarie Knuter. Mówi się na przykład, że są oni zarozumiali, znerwicowani i niezbyt rozrywkowi. Inną wadą, którą przypisuje im opinia publiczna, jest ustawiczne akcentowanie przynależności do ekskluzywnego grona przyszłyszych prawników i natychmiastowe informowanie o tym każdej spotkanej osoby. () Ponadto wielu ludzi uważa, iż dostanie się na Prawo (obsługa prawna firm warszawa) jest możliwe tylko dzięki właściwym plecom.student prawa
Author: mosaic36
Source: http://www.flickr.com
Rządzi powszechne przekonanie, że to protekcja rodziny i przyjaciół jest gwarancją sukcesu w rekrutacji na ten pożądany kierunek. Podobne zarzuty wysuwane są przy okazji egzaminów wstępnych na aplikacje dla absolwentów prawa. Z góry zakłada się, że kancelaria, która przyjmuje na staż świeżo upieczonego magistra, robi to pod wpływem nacisków jego wysoko postawionych bliskich. Niestety każdy prawnik, radca prawny czy adwokat będzie musiał zmierzyć się z tymi krzywdzącymi stereotypami i przekonaniami.