Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Projektując dom pamiętaj, aby wydzielić także powierzchnię na garaż i ogród

Artykuły

Projektując swój dom, a tym bardziej, kiedy mamy dużą przestrzeń do zagospodarowania, warto zastanowić się nad otoczeniem domu. Obszerny ogród, piękny podjazd, garaż to części, o których nie możemy zapomnieć planując swój dom.


Niejeden z nas pragnąłby mieć przy swoim domu śliczny ogród, pełen rozmaitych roślin. Jest to idealne miejsce do wypoczynku, czy też przyjęcie znajomych w lecie. Projekt ogródka można wykonywać samodzielnie tudzież udać się do architektów, którzy przeniosą nasze zachcianki na kawałek papieru i stworzą nasz upragniony ogród - więcej tutaj o projektowaniu ogrodów -. Podczas projektowania domu, warto jest określić już obszar, który będzie wydzielony na ogród (http://www.zielonaprzestrzen.pl/), wjazd i garaż. Nie można także zapomnieć o zaznaczeniu danej powierzchni na ogrodzenie i bramę. Ułatwi to kolejne prace wykończeniowe w pobliżu domu.

brama garażowa
Source: www.gutpr.pl
Posiadając samochód nie możemy zapomnieć o zaprojektowaniu garażu w pobliżu domu. Można usytuować go obok, tudzież połączyć z domem, tak żeby stanowiły jednolitą całość. Kiedy tworzymy garaż jako część domu, można wykorzystać powierzchnię nad nim do stworzenia jeszcze jednego pokoju lub tarasu. Gdy interesują nas bramy segmentowe Warszawa jak również pozostałe większe miasta będą idealne, żeby szukać inspiracji oraz odpowiednich fachowców z tej dziedziny. Takie bramy są wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem jeżeli chodzi o zamykanie garażu (więcej znajdziesz na: ). Dobrze jednak pamiętać, by wyznaczyć wystarczającą przestrzeń dla samochodu na manewrowanie podczas parkowania.


brama segmentowa
Author: WIŚNIOWSKI
Source: WIŚNIOWSKI
W przypadku projektowania garażu, który nie pełni tylko funkcji schronienia auta, ale także warsztatu pełnego narzędzi, także idealne będą bramy segmentowe Warszawa, Kraków to miasta, w których wielu mieszkańców posiada samochody i przy domach niezbędny jest garaż. Kiedy umieścimy garaż jako fragment naszego domu, w okresie grzewczym część ciepła będzie się do niego przedostawać, co z pewnością ułatwi pracę w warsztacie -

Niezależnie od tego czy budujemy duży, lub też mały dom, musimy pamiętać o tym, aby odpowiednio wykorzystać też powierzchnię dookoła. Można zrobić to samodzielnie lub z pomocą specjalistów.