Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Prototypy czyli przyszłość projektowania, wytwarzania i refleksji technicznej

Artykuły

Inwestorzy coraz większym zainteresowaniem obdarzają oryginalne technologie, które ułatwiają i przyśpieszają pracę, niejednokrotnie minimalizują koszty a także wprowadzają szansę użycia różnorodnych materiałów.


prototyp
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com
Prototypy to przykład stosowania w różnego rodzaju branżach innowacyjnych propozycji. Po prototypy nierzadko sięgają branże AGD i RTV, lotnictwa, jubilerzy, automotive, protetyki czy robotyki, a nawet szeroko rozumianej medycyny. Prototypy dają możliwość zweryfikować w praktyce jak dane urządzenie wygląda, pracuje oraz czy ma mankamenty, które trzeba usunąć. Tworzenie prototypów to kilka etapów, tj. plan, gdzie praca skupia się na rozstrzygnięciu danego problemu, dobraniu dobrych elementów i schematów pracy. Drugim etapem jest przygotowanie produkcji, a więc zakup wybranych elementów oraz stworzenie całej dokumentacji, krokiem kolejnym jest właśnie produkcja, która charakteryzuje się szybkim wykonaniem a także ciągiem, przedostatni krok to montaż, a ostatni programowanie.

Skoro objaśniana problematyka Cię intryguje i chcesz ją poznać głębiej, więcej przeczytasz tu - to nieco odmienny punkt widzenia na taką sprawę.

Prototypowanie to przede wszystkim niskie koszty i opcja użycia różnorodnych surowców - czy warto robić prototypy. Niekwestionowanym zjawiskiem jest to, że realizacja prototypu metodą 3D jest oczywiście tańsze niż np. metoda odlewania czy wycinania. Opcja stosowania różnorodnych surowców również jest na plus, stosowanie tworzyw sztucznych, elastycznych żywic akrylowych, materiałów przewodzących prąd elektryczny, metali, a także tytanu daje spore możliwości w przedsięwzięciach produkcji. () Prototypy i ich tworzenie ma parę nadrzędnych celów, a mianowicie optymalizacja procesów analizowania kłopotu, uszczegółowienie wymogów oraz oczekiwań z nim połączonych, wykrycie braków w funkcjonalności i zdiagnozowanie trudności, które mogą się pojawić w późniejszym procesie, tworzenie oraz udoskonalanie całego procesu w trakcie rozwoju a także szkolenie użytkowników już w momencie jego powstawania, co z zasady oszczędza czas.


nowoczesna drukarka 3d
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
W prototypowaniu wyróżnia się kilka rodzajów, mianowicie ewolucyjne, które opiera się na dostarczeniu działającego kompleksu, z porzuceniem, w którym prototypy budowane są, wartościowane i w razie konieczności zmieniane oraz tzw. tworzenie przyrostowe, w którym w pierwszej fazie powstaje ogólna architektura systemu, na której w późniejszych fazach się opiera.

Zawsze bądź na bieżąco w takich tematach, które Cię ciekawią. Jeżeli poszukujesz dodatkowych informacji, wejdź w poniższy link, a pod nim czeka na Ciebie wiele bieżących zagadnień z tego działu.

Użycie prototypów jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zaprezentować wybrany produkt przed jego stworzeniem - więcej informacji.