Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Przyjazny dla środowiska sposób życia

Artykuły

Ekologia jest od jakiegoś czasu popularna. Mamy możność kupić komórki zrobione z surowców pochodzących z recyklingu. W supermarkecie niedaleko naszego domostwa stoisko ze zdrową żywnością ogromnieje o wciąż nowe towary. To świetnie że myślenie ekologiczne ogromnieje. Co jednakowoż wykonać, gdy nakazane rozdzielanie śmieci nam nie wystarcza?
środowisko
Author: Future PR
Source: Future PR
Moglibyśmy zastanowić się nad stosowaniem ekologii dla obeznanych.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć, co inny serwis udostępnił (http://www.zielonaprzestrzen.pl/) na opisywany temat. To na pewno też Cię zaintryguje.

Z całą pewnością najprościej namyślać się o ochronie przyrody kiedy konstruujemy nasz domeczek, ale to nie jedyna alternatywa. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy jak nieskomplikowana jest ekologia. Za przykład może służyć wykorzystanie wody zdatnej do picia.

O zamykaniu prysznica albo stosowaniu do szorowania jamy ustnej szklanki wiedzą wszystkie przedszkolaki. Mieszkając w domu z ogrodem możemy dobrze wykorzystywać wodę. Starczy, że do podlewania naszych ogrodowych kwiatków weźmiemy deszczówkę. Wystarczą należycie wielkie zbiorniki na wodę deszczową ustawione pod rynnę, i już mamy wodę do nawadniania ogrodu w istocie gratis.
Przeciwnicy takiegoż spożytkowania deszczówki podnoszą, że jest to działalność niedorzeczne biorąc pod uwagę koszty wody przesyłanej do domowego z wodociągów. Zagwozdka jednakże polega na tym, że koszty wody w długim okresie prawdopodobnie będą rosły, dlatego w końcu zmusi nas do tego ekonomia. Ponadto, czy ja postawię pod rynnę zbiornik na wodę deszczową bądź nie, deszczyk i tak będzie .

ekologia
Author: Mark Morgan
Source: http://www.flickr.com
Dobrodziejstwo z tego takie, że kwiaty będą podlewane dobrej jakości wodą, przez co ogródek będzie bujny a my zapewnimy rezerwy wody pitnej dla naszych prawnuków. Żeby być ekologiem wystarcza zbiornik na wodę deszczową w formie beczułki. To takie proste! Następnym stopniem wtajemniczenia jest budowa podziemnego zbiornika na wodę deszczową, który ma posłużyć do zapewnienia wody do mycia i prania.


Taki zbiornika na wodę deszczową można podłączyć do domowego systemu sanitarnego. Gdy sobie uzmysłowimy, że czteroosobowa rodzinka przez 365 dni zużywa ok. 109 m3 lub dwie cysterny kolejowe wody, to szczędzenie wody ma sens. Przyjmijmy tymczasem, że chcemy być niezwykle ekologiczni. Należałoby sobie w takim przypadku zakupić indywidualną oczyszczalnię biologiczną - czytaj jak zbudować ekologiczny dom Mamy możliwość bezsprzecznie użyć klasyczne szambo, lecz jest to rozwiązanie nie bardzo ECO, ponieważ konieczne jest systematyczne utylizowanie nieczystości.

Ogólnie objaśniając, w biologicznych oczyszczalniach w obecności tlenu i bakterii, ścieki są przerabiane na obojętne związki.