Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

rekonstrukcja stawu kolanowego

Artykuły

Zastąpienie stawu kolanowego protezą jest niezbędne wtedy, kiedy jego defekty wykluczają leczenie zezwalające zatrzymać prawdziwy staw. Zniszczenie stawu kolanowego, określane chorobą zwyrodnieniową, może pojawić się na skutek zużycia chrząstki stawowej, związanej z zaawansowanym wiekiem. Jeżeli zniszczenie bywa spore, wówczas wywołuje ono ból i ograniczenie ruchomości. Rekonstrukcja kolana polega na wymianie nadwątlonych części kolana na syntetyczny staw kolanowy.
operacja
Author: Lena
Source: http://www.flickr.com
Został on zaprojektowany na podobieństwo człowieczego kolana, a jego rozmiar odpowiada wymiarowi osłabionego stawu kolanowego pacjenta. Prześwietlenie przeprowadzone przed operacją, także proteza próbna umieszczana na kościach w trakcie operacji zezwalają doktorowi wyznaczyć dobry wymiar rekonstruowanego kolana. Protezę kolana mocuje się na ogół używając cementu kostnego, który pewnie przytwierdza ją do kości.



Możliwe jest także mocowanie protezy przegubu kolanowego bez cementu. Strategia ta, stosowana jest z reguły u młodszych chorych. Chirurg zdecyduje, jaka strategia zamocowania protezy jest odpowiednia w danym wypadku. Zabieg rekonstrukcji kolana realizowana jest w znieczuleniu całkowitym, lub miejscowym i jest absolutnie bezbolesna.

Po znacznie więcej info serdecznie zapraszam na (https://introwertus.pl/konsultacje-psychologiczne-psychoterapia/) tęstronę www. Nie czekaj - polepsz swoją wiedzę na tentemat omówiony w tekście.

Anestezjolog wybierze najlepszą strategię znieczulenia. Procedura bywa jednakowa dla wszelkich rodzajów protez. Elementem rozstrzygającym o wyborze typu protezy jest skala defektu różnorodnych części stawu kolanowego.


operacja
Author: Zdenko Zivkovic
Source: http://www.flickr.com
Korzystając z protezy tymczasowej sprawdza się usytuowanie i ruchomość stawu kolanowego, po czym występuje wprowadzenie i przymocowanie właściwej protezy. Na okres zabiegu zwykle wstrzymuje się dopływ krwi do kolana. Po zakończeniu zabiegu w stawie lokowane są dreny służące do odprowadzania ewentualnie magazynujących się tam płynów. Więcej na

Na koniec zszywa się osobne nacięte warstwy na kolanie. Rekonstrukcja kolana potrzebuje rehabilitacji. Delikatne ćwiczenia znów pozwolą korzystać z własnego stawu kolanowego jeszcze w trakcie pobytu w szpitalu. Po powrocie do domu, ćwiczenia i spacery po gładkich nawierzchniach muszą stać się codzienną rutyną.