Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Rynek mieszkaniowy w Polsce – dlaczego młodzi ludzie znajdują się w faktycznie trudnej sytuacji?

Artykuły

Posiadanie swojego mieszkania, również niewielkiego, daje poczucie bezpieczeństwa. Lokale wynajmowane zawsze należą do innej osoby - właściciel w sumie z dnia na dzień może wypowiedzieć umowę, zakazać dokonywania wszystkich zmian w wystroju bądź posiadania zwierząt. Reasumując – nigdy nie jest się u siebie. Zakupienie mieszkania jest więc zdecydowanie jedną z najpoważniejszych decyzji w życiu. Trzeba to mieć na uwadze. W jaki sposób w takim razie przedstawia się rynek mieszkaniowy w Polsce?

mieszkanie od dewelopera
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Niestety, mieszkania są rzeczywiście kosztowne, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie popyt na tego rodzaju lokale jest duży, jako że zdecydowana większość Polaków przenosi się do miast ze wsi, czy to do pracy, czy do szkoły. Dużym zainteresowaniem charakteryzują się najczęściej mieszkania niewielkie, przykładowo kawalerki Wrocław (promocyjne ceny), jako że ich ceny są najniższe, a wiele osób, zamierzając kupić własne M, musi starać się o kredyt hipoteczny na kilkadziesiąt lat, jaki nie tak łatwo jest otrzymać, szczególnie jeśli nie osiąga się wystarczających zarobków oraz nie ma się stałej pracy. Banki w tym względzie są dziś naprawdę bardzo ostrożne, wobec tego niektóre osoby muszą kupować mieszkania mniejsze, gdyż dostają niższą kwotę kredytu. Dodatkowo, należy pamiętać że nabywając mieszkanie od dewelopera (tanie mieszkania) można wziąć udział w rządowym programie pomocowym „Mieszkanie dla Młodych”. Jest to alternatywa dla osób, które nie ukończyły 35 roku życia i wybierają mieszkanie, jakiego metraż oraz cena mieszczą się w ograniczeniach nałożonych przez program.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten link, ponieważ w witrynie (http://www.przyparku.com.pl/), którą tutaj odnajdziesz, też jest coś wartościowego!

Sytuacja mieszkaniowa młodych Polaków jest rzeczywiście zła. Zakup mieszkania jest związany z dużym obciążeniem finansowym, a w czasach, gdy dużo osób walczy z bezrobociem bądź nie posiada stałej pracy, a zarobki są faktycznie niewielkie, otrzymanie kredytu staje się coraz trudniejszym zadaniem, gdyż banki chcą mieć gwarancję, że kredytobiorca będzie oczywiście mógł spłacić swoje zobowiązania. Okazuje się, że sporo młodych osób musi mieszkać z rodzicami, mimo pełnoletności bądź ukończonych studiów. Czasem również osoby, które zakładając własną rodzinę nie mają alternatywy i mieszkają ze swoimi rodzicami, co nie zawsze jest odpowiedni rozwiązaniem.
Tags: