Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Serdeczność w stosunku do innej osoby zdecydowanie jest dobra. Dlaczego warto być dobrym dla innej osoby?

Artykuły

Czy masz świadomość z czym się wiąże efekt wyświadczonej przysługi? Na pewno wiesz, bo sam czegoś takiego doświadczyłeś. Jest także zwany efektem Benjamina Franklina. Skłonność do zmiany swojego stanowiska na lepsze co do ludzi, dla których zrobiło się jakąś dobrą przysługę. Czy doświadczasz tego często we własny życiu?
mężczyźni rozmawiający na ulicy
Author: zenjazzygeek
Source: http://www.flickr.com
Efekt wyświadczonej przysługi najczęściej tłumaczy się przytaczając zasadę kategorii rozbieżności poznawczej. Uczynienie czegoś dla innej osoby, szczególnie w momencie, gdy jej nie lubimy albo jest nam obojętna, może powodować dziwny stan, pewnego napięcia.

Aby odnaleźć nadzwyczajne treści w sieci, to na początku kliknij w odsyłacz znajdujący się tu i przejdź dalej (http://kohut-kamien.pl/kominek/) - na pewno nie pożałujesz.

Żeby zmniejszyć ten dysonans dokonujemy zmiany naszej postawy, coś na kształt, że dobry uczynek dla takiej osoby wynika z faktu, iż ją lubię. Chociaż przed zrobieniem czegoś dobrego ta kwestia wydawała się dla nas zupełnie inna. W życiu doświadczamy takiego stanu, chociaż odczuwamy go różnie oraz nie jest koniecznie taki, jak ten przedstawiony w definicji. Po prostu, jeżeli jakiejś osobie pomagamy to czujemy się bardzo dobrze, mamy lepszy nastrój, dlatego iż jakiemuś człowiekowi udzieliliśmy pomocy. Mamy poczucie spełnienia dobrego uczynku.

Osoby religijne mogą też odbierać to tak, że na tym właściwie polega pomoc drugiemu człowiekowi. Może się to więc wiązać z koncepcją zbawienia, która urzeczywistnia się przez wierzenia, ale też poprzez pomoc drugiemu człowiekowi. To także łączy się z ogólnie pojmowaną serdecznością, gdy mijamy kogoś na ulicy oraz jesteśmy dla tej nieznanej nam osoby mili albo po prostu na naszej twarzy pojawia się uśmiech. Na przeróżnych poziomach znajdziemy zastosowanie tej zasady (). W ostatnim czasie dajmy na to coraz bardziej popularne stają się portale, gdzie możemy wystawić coś nie biorąc za to pieniędzy. Czemu to robimy? Na pewno z racji pobudek osobistych, aby pozbyć się danej rzeczy, gdyż nie posiadamy na nią miejsca, ale częściej czynimy tak, aby komuś dać taką darmową rzecz.Produkty spożywcze
Author: Janet McKnight
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli nam już nie jest potrzebna, to dlaczego inna osoba nie mógłby z tego korzystać. W taki sposób wygląda to w różnych częściach kraju, jak oddam za darmo Olsztyn. Doskonale to działa, bo z jednej strony mamy osobę, która coś zyskuje, a z drugiej kogoś, kto może coś podarować oraz poczuć się dobrze z tym faktem, iż zrobiło się komuś taką niespodziankę.