Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Składki ZUS w przypadku młodych przedsiębiorców

Artykuły

Co do zasady każda postać rozpoczynająca prowadzenie pozarolniczej aktywności gospodarczej, w sytuacji, gdy jest to pojedynczy tytuł do ubezpieczeń, zobowiązana jest do opłacania czegoś, co tytułujemy "aktualne składki ZUS". W związku z tym, wspólnie z rozpoczęciem realizowania działalności, początkujący przedsiębiorca podlega przymusowemu ubezpieczeniu: emerytalnemu, rentowemu, leczniczemu i wypadkowemu, natomiast chronienie chorobowe jest dobrowolne.

Pieniądze
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Postaci rozpoczynające prowadzenie działalności ekonomicznej mają upoważnienie do opłacania, przez period dwóch lat od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej, okrojonych zrzutek na zabezpieczenie społeczne. Opłacając najniższe możebne aktualne składki ZUS ,https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czy-wiesz-ile-wyniosa-skladki-zus-przedsiebiorcy-w-2015-rokuędą odnosić się do najniższych. Składki ZUS dla rozpoczynających działalność nie mają zniżki w razie przedsiębiorców, którzy w zakresie swojej działalności zaświadczają te same usługi na rzecz uprzedniego pracodawcy, jakie świadczyli przez dwa lata przed dniem zainicjowania tej aktywności.

Z ulgi jakkolwiek mogą najbardziej skorzystać ci, jakich wcześniej łączył z byłym pracodawcą podejście pracy, ale w zeszłym i tym roku skarbowym nie byli pracobiorcami jego firmy. Ponadto osoby, jakie chcą wykorzystać z preferencyjnego rozmiaru składek, mają za zadanie zadeklarować, że 60 miesięcy przed dniem poczęcia prowadzenia działalności gospodarczej nie wiodły odmiennej pozarolniczej aktywności gospodarczej.


Jednostka prowadząca działalność ekonomiczną, aktualne składki ZUS na ubezpieczenie społeczne i lecznicze wykazuje w deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA, jaka powinna być złożona do 10. dnia obowiązującego miesiąca za miesiąc wcześniejszy.

Każdy młody przedsiębiorca winien jak najszybciej przyswoić sobie informacje związane ze składkami ZUS, bo niezgłoszenie się do ZUS pociąga za sobą określone konsekwencje (wzór zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa jest dostępny w sieci) - . Trzeba pamiętać o tym, że zabezpieczenia obywatelskie, wypadkowe i medyczne są obowhttps://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zawiadomienie-o-popelnieniu-przestepstwa-skarbowegof="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/">www.poradnik.wfirma.pl