Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Sposoby na kolkę u niemowląt

Artykuły

Gdy kolka dopadnie twojego maluszka, nie wpadaj w panikę. Koniecznie przytul pociechę i pomóż mu przetrzymać te ciężkie chwile. Są metody, które przyniosą ulgę w ataku kolki. Kolka nie jest groźna, jednak ogromnie przykra zarówno dla niemowlęcia jak i jego dla rodziców.

Małe dziecko
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Bobas żałośnie płacze, a jego krzyk sprawia, że rodzicielom serce się kraje. Czują się bezradni i jedynie pocieszają się myślą, że napady same miną po paru miesiącach. W istocie, nie występują leki, które w przeciągu paru minut rozprawiłby się z niemowlęcą kolką, ale nie jesteśmy wobec niej całkowicie bez szans.Jeżeli któregoś dnia twój kilkutygodniowy brzdąc zacznie głośno krzyczeć, nie pozwala się uspokoić, z powodu intensywnego bólu będzie podciągać nóżki do brzucha, możesz być pewna iż to kolka.

Czy poszukujesz nowych i ciekawych wpisów na powyższy temat? Śpieszymy z pomocą - kliknij i sprawdź (http://www.jednosc.pl/pagesView,3,quality,EN) tutaj świeże wątki.

Napady kolki pojawiają się pomiędzy 1 a 3 miesiącem życia maluszka i z reguły znikają tak samo nagle, jak się rozpoczęły, nie pozostawiając żadnego śladu. Dokuczliwości występują w większości wypadków po południu czy wieczorem i potrafią trwać kilka minut czy kilka godzin. Zobacz również: (Strona allecco.pl)

Jak dotąd, specjaliści nie odnaleźli ich przyczyn, wiadomo jedynie, co może sprzyjać tym atakom. Popularna jest również teoria mówiąca o tym, że źródłem napadów jest reakcja alergiczna brzdąca na białko mleka krowiego spożywane przez karmiącą matkę, albo niedostatek laktazy – enzymu trawiącego cukier nabiałowy, który to kryje się tak w pokarmie naturalnym, jak i w mleku modyfikowanym.

Pewne jest też, iż katastrofalny wpływ na samopoczucie bobasa ma zbyt duża ilość przełykanego w trakcie ssania powietrza. Pęcherzyki powietrza nagromadzają się w przewodzie pokarmowym brzdąca, wywołując silne skurcze jelit oraz wzdęcia. Od chwili kiedy rozpoczęto wnikliwiej badać psychikę osesków, powodów kolki dopatruje się też w wyczerpaniu a także zbyt dużej ilości podniet, którym maluch poddawany zostaje przez cały dzień.

Bardzo nam przyjemnie, że poświęciłeś swój czas, żeby przeglądnąć nasz artykuł. Jeśli czujesz ochotę na nowe, to kliknij link gabinet stomatologiczny puławy i przenieś się do następnej strony.

Autor:

Leki
Author: kev-shine
Source: http://www.flickr.com
To objaśniałoby fakt, że ataki pojawiają się w większości wypadków między godziną 16 a 21. Zdaniem psychologów, napadom sprzyjać może także zmęczenie, zdenerwowanie oraz stres mamy. Na tego typu dolegliwości dziecięce istnieją co prawda leki, niemniej jednak działają one tylko wiatropędnie oraz rozluźniająco.