Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Stewardesa i pilot - profesje z przyszłością

Artykuły

Każde dziecko posiada w dziecięctwie marzenia dotyczące tego, co będzie robił w życiu. Część maluchów, szczególnie chłopców deklaruje chęć zostania pilotem.


Jednak niestety większość z tychże oświadczeń zostaje w strefie fantazjowań.
Grand Prix
Author: daniel_jurena
Source: http://www.flickr.com


Drużyna rugby kobiet
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Z jakiego powodu? Droga do zostania zawodowym pilotem jest długa oraz niełatwa, stąd też ostatecznie mała grupa aspirantów dociera do końca. A to niedobrze, bo w wyniku wzrastającego popytu na podróże powietrzne liczba miejsc pracy w przestworzach bezustannie rośnie.

Zaintrygował Cię niniejszy artykuł? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź, co jest w ofercie, która tyczy się tej samej kwestii.

Decyzję o pozostaniu pilotem należy podjąć dosyć wcześnie. Z jakiej przyczyny? W naszej ojczyźnie działają tylko dwie placówki kształcące do latania - w Chełmie i w Rzeszowie. Z racji wielu chętnych warto odpowiednio przygotować się. Podstawą jest matura (zobacz korepetycje angielski) z matematyki, fizyki jak też języka obcego, a wszystko na poziomie rozszerzonym. Szkoła przyjmie niedużą ilość zainteresowanych, zaś sama nauka nie należy do bezproblemowych. Całość po to, ażeby bezpieczeństwo osób podróżujących było jak największe. Powinniśmy pamiętać, iż oprócz samej nauki kandydat powinien mieć pewne cechy, jakie uproszczą pracę w fachu pilota. Przede wszystkim kandydat na pilota winien wyróżniać się doskonałym zdrowiem, a również wytrzymałością na stres, która przydaje się w wypadkach awaryjnych w czasie lotu.


Ponadplanową umiejętnością jest również zrobienie licencji turystycznej, jednakże ona nie pozwala na pracę w lotnictwie, a jedynie umożliwia transport lotniczy siebie lub swych krewnych w celach turystycznych. Następna licencja, ATP, umożliwia pracę na ogromnych maszynach, dostępnych w lotnictwie.
Aby ją uzyskać trzeba być dorosłym, cieszyć się dobrym zdrowiem i mieć już licencję PPL czy też CPL. Innym fachem w owej branży jest radiooperator pokładowy. On również musi przebyć odpowiedni instruktaż.