Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Stomatologia: co warto wiedzieć odnośnie terapii kanałowej?

Artykuły

Leczenie uzębienia ochroni nas w dużej mierze przed sporymi konsekwencjami ich utraty. Jeśli nie będziemy leczyć próchnicy możemy mieć pewność, że wcześniej, czy później utracimy nawet wszystkie zęby.

Z utratą
dentysta
Author: 95Berlin
Source: http://www.flickr.com
uzębienia trudno jest się pogodzić. Nawet niewielkie braki w uzębieniu odbierają nam poczucie pewności siebie. Na szczęście od wielu już lat z tym kłopotem doskonale radzi sobie protetyka, zobacz: Obecnie protetyka stomatologiczna może zaproponować pacjentom wielu opcje odbudowania utraconych zębów. W zależności od danych możliwości finansowych, od ilości utraconych zębów można nastawić się na implanty, na stałą lub wyjmowaną protezę. Dzisiaj uzupełnienie braku nawet jednego zęba nie stanowi żadnego problemu. Usunięcie zęba może być dla pacjentów awaryjną opcją. Współczesna stomatologia może uratować praktycznie każdy ząb. Leczenie (Alkater - detoks alkoholowy warszawa) kanałowe jest metodą poznaną od wielu już lat. Teraz leczenie kanałowe niezwykle różni od tego sprzed kilkunastu lat. Tak naprawdę nie musi być bolesne. Zanim lekarz zacznie kanałowe leczenie zęba musi zrealizować jego prześwietlenie. Dopiero w tym momencie będzie w stanie przystąpić do oczyszczenia nie tylko kanałów zęba, ale jednak jego miazgi. Przedtem jednak pacjent będzie miał zaaplikowane znieczulenie, dzięki któremu zabieg stanie się całkowicie bezbolesny. Oczyszczone kanały zostają wypełnione. Jest to dla lekarza zadanie niezwykle trudne. Kanały powinny zostać wypełnione dość szczelnie, bo tylko w ten sposób zostanie odcięta droga bakteriom w głąb zęba
dentysta
Source: pixabay
.Do nie tak bardzo odległego czasu leczenie kanałowe wymagało oczywiście kilku wizyt. Obecnie spora liczba nowoczesnych gabinetów stomatologicznych oferuje możliwość leczenia kanałowego tylko w czasie jednej wizyty. W najbardziej nowoczesnych klinikach stomatologicznych leczenie kanałowe przeprowadzane jest przy użyciu specjalnych mikroskopów zabiegowych - dodatkowe info. Kilkanaście lat temu po leczeniu kanałowym zęby traciły kolor, stawały się najczęściej szare. Jednocześnie należy wiedzieć o tym, że to już w dużym stopniu należy do przeszłości. Oczywiście rzadko u pacjentów po leczeniu kanałowym zęby są szare.