Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Trzeba to przyznać, iż najlepsze są domowe sposoby. Widać to przy wykonywaniu prostych prac

Artykuły

Od czasu do czasu jesteśmy w zupełnej rozterce, bo nie mamy okazji sobie radzić z konkretną sprawą. Tak jest z określonymi zagadnieniami, tym bardziej tymi, z którymi mamy okazje się na co dzień - jak w domu. Co wtedy zrobić? Wydaje się, że najdogodniejsze efekty przynoszą porady domowe, takie uczone z pokolenia na pokolenie, najlepiej z kolei to widać patrząc na przykład pozbywania się plam. Zresztą, przekonajcie się sami.


Author: erizof
Source: http://www.flickr.com
Usuwanie plam przy pomocy wywabiaczy, często pozostawia obwódki, dlatego od razu po usunięciu zaleca się wysuszenie wskazanego miejsca nie za gorącym powietrzem pochodzącym z suszarki do włosów.

Czy nasz wpis był ciekawy, ale masz chęć na następne? Pragniesz zobaczyć link do artykułu (https://domanski.com.pl/)? Więc zachęcamy - trzeba wyłącznie najechać myszką.

Usuwanie plam przy pomocy rozpuszczalnika, powinno być wykonane precyzyjnie. Trzeba zwracać uwagę, by rozpuszczalnik był też dokładnie usunięty, w przeciwnym wypadku wokół odplamionego miejsca powstanie zaciek , czyli tzw. otoczka - polecane sposoby na usuwanie plam.

Wywabianie plam z atramentu odnosi sukces przez zamoczenie tkaniny w gorącej wodzie z solą, a potem polanie plam spirytusem. Do usuwania takich plam można użyć również soku z cytryny. Jeśli plamy są na dywanie, to możemy je usunąć wlewając na nie mleko a następnie sól kuchenną. Po upływie godziny wytrzeć wszystko mokrą gąbką. Świeże plamy na dywanie należy szybko przysypać grubo solą i pozostawić na kilka godzin. Sól trzeba wymieniać co jakiś czas na czystą. Pod koniec zmyć wodą mydlaną. Tkaniny ,możemy namoczyć w gorącym mleku i prać w ciepłej wodzie z mydłem, a w razie trudnych plam do prania dodać nieco spirytusu mydlanego. Plamy z mebli możemy usunąć bez problemu sokiem z rabarbaru.

Suszące się ubrania
Author: Denis Postle
Source: http://www.flickr.com
Wywabianie plam z buraczków wykonujemy wycierając je błyskawicznie wilgotną gąbką lub wypłukiwanie w zimnej wodzie i namaczanie całą noc. Niwelowanie plam jest dobre również jeżeli wetrzemy nierozcieńczony detergent i wypłuczemy. Wilgotną jeszcze plamę trzeba posypać boraksem i polewać gorącą wodą. Usuwanie plam z buraczków już zaschniętych, można dokonać poprzez płukanie w zimnej wodzie, a następnie sypanie ich boraksem i pozostawienie na około 8 godzin.

wywabianie plam od cukru karmelowego może stać się trudne jeśli będziemy zostawiać je na dłuższy czas bez ich zlikwidowania z tkaniny. Także zaschnięte plamy są trudniejsze do usunięcia, dlatego najlepiej jest jeszcze świeże plamy wypłukać w zimnej wodzie z płynnym detergentem , a gdy to niezbędne jeszcze w rozcieńczonym perhydrolu.