Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Typy nagrobkowych pomników – poznaj dostępne opcje

Artykuły

Śmierć to zawsze smutne wydarzenie, bez względu na to czy ten świat opuścił ktoś z naszej bliskiej, czy odrobinę dalszej rodziny. Choć żal będzie nam towarzyszyć przez długi czas po pogrzebie, to trzeba pomyśleć nad istotnymi do wykonania kwestiami. Jedną z nich są pomniki
.
Dla osób, jakie po raz pierwszy stykają się z tym tematem, decyzja może być wyjątkowo ciężka, dlatego dobrze jest dowiedzieć się, jakie możliwości są dostępne, aby mieć lepsze zorientowanie w oferowanych rozwiązaniach.

nagrobek granitowy
Jedną z najistotniejszych kwestii jest model nagrobka. Nagrobki mogą mieć przeróżne wielkości oraz kształty, jakie należy dostosować do miejsca, jakie było wykupione na cmentarzu. Drugim czynnikiem jest materiał. Szczególnie popularne są pomniki granitowe, ponieważ są nad wyraz trwałe oraz nie sprawiają trudności w utrzymaniu. Nie szkodzą im trudne warunki pogodowe, zatem przez lata będą wyglądać jak nowe. Mniej popularny i wymagający więcej zabiegów pielęgnacyjnych jest piaskowiec. Choć aktualnie nie jest zbyt często stosowany, to może przetrwać tak samo długo, co nagrobek z granitu, jednakże należy mieć pewność, że będziemy mogli się nim właściwie zająć. Z drugiej strony nagrobek odznaczy się z innych, podobnych płyt. Ostatnim typem materiału jest marmur, lecz może być stosowany jedynie we wnętrzach. Domaga się jeszcze większej pielęgnacji od piaskowca i dodatkowych zabiegów impregnacyjnych. Ma swój urok, ale nie nadaje się dla każdego, zatem nie warto rygorystycznie trzymać się przy swojej decyzji, jeśli zdajemy sobie sprawę, że nie spełniamy wymogów, bez których marmur nie może się obyć. Należy także zdecydować się na kolor kamienia, a z aktualnymi możliwościami zapoznajemy się w określonym zakładzie kamieniarskim.Może Cię też zainteresować - nagrobki dziecięce

nagrobek
Author: Ogiyoshisan
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chcesz wyszukać sprawdzoną firmę, której specjalnością jest kamieniarstwo Warszawa, możesz poznać propozycje w sieci. Firma powinna troszczyć się o jakość materiałów przez siebie wykorzystywanych i solidność wykonywania nagrobków. Nim pójdziesz do siedziby konkretnego zakładu, zadzwoń i spytaj o ważne dla ciebie kwestie, aby nie jeździć na darmo, ponieważ może się okazać, iż firma nie będzie mogła urzeczywistnić twoich wymagań. Gdy już otrząśniesz się z pierwszego szoku, warto jest szybko zastanowić się nad nagrobkiem, aby nie odkładać wszystkiego na później.

Sprawdź też: www.tborkowski.pl/