Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Użycie farb do celów wychowawczych oraz terapeutycznych

Artykuły

Farbki do malowania palcami to farbki wodne o gęstości galaretowatej, nieszkodliwe i bezproblemowe do czyszczenia. Farby te nadają się do malowania na delikatnym, jednak wytrzymałym papierze i na brystolu.Przeznaczenie farbek do celów wychowawczych i terapeutycznych zastosowano dawno temu.


przejdź do www
Author: Latia Boykin
Source: http://www.flickr.com
Strategia szybko pozyskała ogromną popularność wśród wychowawców, psychologów, lekarzy, jacy spostrzegli jej wartościowe i ciężkie do osiągnięcia różnymi procedurami walory. Ze względu na łatwość zastosowania i pełną nieszkodliwość, farby do malowania palcami absolutnie przydają się do zapoznania dziecka z techniką malowania. Polecane dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Podstawową własnością przeznaczenia farb jest to, że przynosi ona dziecku wielkie możliwości wyrażenia się przy minimalnych wymaganiach dotyczących umiejętności i sprawności technicznych. Jest jedną z najpopularniejszych procedur aktywowania wolnej ekspresji kreatywnej.

Procedura malowania dziesięcioma palcami przy pomocy farby do malowania palcami - strona - może być uważana jako fragment programu wychowawczego dla maluchów, prolog do twórczości plastycznej. Trudno wyobrazić sobie dziecko, które zdołałoby odmówić sobie takiej radości jak malowanie palcami. Jest to jeden z fragmentów zupełnej integracji sensorycznej u malucha. Bazą funkcjonowania malucha jest jego umiejętność pojmowania świata za pomocą wszystkich zmysłów. Malowanie palcami daje mu taką możliwość, a przy tym jest olbrzymią radością.


farby
Author: Debbie Hallsworth
Source: http://www.flickr.com
Przed przystąpieniem do zabawy z użyciem farby do malowania palcami, należy w właściwy sposób przygotować miejsce pracy dla dziecka. Spory arkusz szarego papieru należy rozwinąć na stoliku zgodnie z koncepcją dziecka, jednakże tak, by nie obejmował całego blatu. Ważne, by stolik nie stał przy ścianie, dzięki czemu dziecko będzie posiadało do niego dostęp z każdej możliwej strony.

Kliknij w tym miejscu, sprawdź ofertę (http://www.glazurex.com.pl/finish-parkiet/) naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne stawki, zatem nie będziesz żałować!

Równie istotny jest także sposób ulokowania farb. Wszystkie barwy winny zostać ułożone w oddzielnych miseczkach, do jakich pomieści się cała rączka dziecka. Stosując farby do malowania palcami, rozwiniemy pociechy manualnie, ich fantazję, oraz wyzwalamy ich uczucia.