Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Uporaj się z przykrymi dolegliwościami, rozpocznij terapię i ponownie korzystaj z życia

Artykuły

Nieutrzymywanie moczu okazuje się dolegliwością wyjątkowo przykrą i wstydliwą, jaka dotyka osób w przeróżnym wieku. Zdarza się, że chorobę tę lekceważy się lub krępuje się powiedzieć o niej doktorowi. Tymczasem nietrzymanie moczu da się z powodzeniem wyleczyć.

zdrowie kobiety
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Ta przypadłość dotyka zwłaszcza kobiet

Nietrzymanie moczu jest przypadłością o charakterze przewlekłym, która objawia się problemem z utrzymaniem moczu podczas nawet nieforsujących działań, jak chociażby kichanie, kaszel, uprawianie sportu czy wspinaczka po schodach. Jak wykazują badania, schorzenie to dwa razy częściej dopada kobiet aniżeli mężczyzn. Trudności potrafią pojawiać się w naprawdę przeróżnym wieku, uznaje się, że boryka się z tą chorobą co druga pani po menopauzie, lecz często bywa i tak, że moczu nie potrafią utrzymać także młode osoby.

Wyróżnia się dużo przyczyn

Istnieje kilka powodów występowania wysiłkowego nietrzymania moczu. Zaliczane są do nich infekcje układu moczowego, zapalania pochwy, jak także ciężkie porody. Nietrzymanie moczu może być też spowodowane wyczerpującą pracą fizyczną albo obniżeniem hormonów w organizmie. Bez względu jednakże na przyczynę, trzeba wybrać się do specjalisty, który zleci zestaw różnych testów oraz znajdzie powód zaburzenia i wyśle na właściwą terapię.

profilaktyka
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Pozbądź się swojego schorzenia

Kiedy trudnością staje się uporczywe nietrzymanie moczu leczenie warto rozpocząć od wizyty u urologa i ginekologa ().

Gdy będziesz szukać pokrewnych informacji na wątek poruszany w powyższym wpisie, to wejdź tu ortodonta dziecięcy katowice - niewątpliwie te artykuły także Cię zainteresują.

Każdy specjalista zadysponuje testy mające za zadanie znalezienie przyczyny schorzenia. Wykonuje się chociażby badania moczu oraz USG. W wielu wypadkach specjaliści zalecają trenowanie mięśni Kegla, bazujące na prężeniu oraz rozluźnianiu mięśni umiejscowionych w pochwie. Często bywa, że to właśnie ich słabość jest odpowiedzialna za trudności z podtrzymaniem moczu. W bardziej zaawansowanych przypadkach specjalista może zalecić przyjmowanie hormonów albo zabiegi elektrostymulacji. W niektórych przypadkach potrzebna okazuje się operacja. By wspierać swój układ moczowy należy prowadzić zdrowy tryb życia. Medycy zalecają odstawienie produktów, które drażnią pęcherz, zatem kawy, alkoholu, owoców cytrusowych i rzucenie palenia.