Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Uprawy chryzantem w Polsce.

Artykuły

Pełne uroku kwiaty, jakim są bez wątpienia chryzantemy Polakom kojarzą się w szczególności z jesienią a także świętem Wszystkich Świętych. Jednak chryzantemy to bardzo szeroka grupa roślin. Ich wziętość jest tak wielka, że bez żadnych problemów można je spotkać w każdej kwiaciarni. W naszym kraju na chryzantemy mówi się także złocienie. Dobrze jest znać tę inną nazwę, która może wprowadzić nas czasem w błąd, jeżeli nie znamy tego zwrotu.
Chryzantemy
Author: liz west
Source: http://www.flickr.com
Ponieważ kwiaty te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem uprawa chryzantem ma swoje uzasadnienie.

Nie ma najmniejszych zastrzeżeń, że to jest naprawdę praktyczna oferta, odnosząca się do cennych artykułów. Zapoznaj się z nią teraz.

Możemy na tym biznesie dużo zyskać, jeżeli oferuje się kwiaty doskonałej jakości. Mogą one potem trafić nie tylko i wyłącznie na nagrobki, ale także do naszych mieszkań. Kwiaty te charakteryzują się tym, że są wprost idealne do upiększenia mieszkania, z racji oryginalnej formy, którą mają. Trzeba jednakże pamiętać o tym, że po okresie przekwitania nadają się już tylko i wyłącznie do wyrzucenia.

Niestety uprawa chryzantem nie jest taką łatwą, sprawą jak to wygląda w przypadku innych rodzajów kwiatów. Są to kwiaty, które są bardzo wrażliwe na minusowe temperatury, które przecież w Polsce są dość często. Z racji tego nie nadają się do uprawy gruntowej, która w naszym kraju jest niezmiernie modna. Tylko niektóre rodzaje dają takie szanse. Reasumując jeżeli klimat jest sprzyjający, chryzantemy bezproblemowo uprawia się na glebach żyznych, próchnicznych a także tych, które mają duży zasób elementów odżywczych. Jeśli mamy ciężką glebę nie możemy hodować tych kwiatów, gdyż istnieje wówczas zdecydowanie większe prawdopodobieństwo omarznięcia kwiatów. Tak samo jak to jest w przypadku niemal każdych kwiatów, chryzantema lepiej uprawia się tam, gdzie mamy do czynienia z znacznym działaniem światła.

Chryzantemy doniczkowe
Author: Verity Cridland
Source: http://www.flickr.com
Uprawa chryzantem nie jest tak łatwa też z innego powodu. Chryzantemy wymagają regularnego zasilania, przeprowadzanego nawet dwa razy w miesiącu. Bez wątpienia najlepszym kompostem, który można wdrożyć, jest nawóz w postaci płynnego preparatu. On zdaje się być najbardziej skuteczny ze wszystkich. Wtenczas to chryzantema wielkokwiatowa będzie uprawiana z utrzymaniem wszelkich norm. Efekty będą widoczne w jej szczególnej urodzie.

Gdy potrzebujesz chryzantem kliknij tutaj: http://www.chryzantemy.pl/ Pychyński Pychyński