Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Uzależnienie od alkoholu jest i będzie ciężką chorobą ale możliwe jest leczenie

Artykuły

Jeszcze kilkanaście lat temu niedużo osób zdawało sobie sprawę z tego, jak mocno poważną chorobą jest alkoholizm. Co najtrudniejsze, uzależnienie od alkoholu zaczyna się zupełnie niewinnie. Najczęściej sporo z nas zwyczajnie lubi wypić czasami kilka drinków w towarzystwie znajomych.


kieliszek z wódką
Source: pixabay.com
Często alkohol kojarzy nam się z dobrą zabawą i imprezami. Kiedy jednak nadchodzą trudne chwile, a my wciąż sięgamy po alkohol (sprawdź więcej wpis na temat - alkoholizm jak leczyć) – to pierwszy znak, że coś jest nie tak. Zazwyczaj alkoholizm rozpoczyna się w przypadku, kiedy zaczynamy pić w samotności i w celu uspokojenia problemów.

Jeśli zaprezentowany tekst zabrał Cię w nieznany rejon wiedzy, to dobrze się składa, ponieważ masz możliwość poznać pozostałe informacje tutaj (https://lekarzgarwolin.pl/uslugi/lekarz-medycyny-sportowej) - wejdź na ten odnośnik i zobacz więcej.

Choroba alkoholowa jest bardzo niebezpieczna również dlatego, że zwykle nie zdajemy sobie z niej sprawy. Konieczność napicia się jednego drinka po ciężkim dniu wydaje się rewelacyjnym sposobem na relaks. Mnóstwo osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wtedy już rozpoczyna się uzależnienie od alkoholu. Zwykle orientujemy się, że jest z nami niedobrze wtedy, kiedy jest już za późno i jesteśmy już mocno uzależnieni. Nigdy jednakże nie jest za późno na rozpoczęcie terapii – z każdego uzależnienia da się wyjść. Stworzony przez nas ośrodek leczenia uzależnień w Radomiu jest mocno znany między innymi ze względu na sporą skuteczność w leczeniu uzależnień alkoholowych- sprawdź szczegóły.


kufle z piwem
Author: Frô de maracujá!
Source: http://www.flickr.com
Dla każdego alkoholika opracowujemy właściwy dla niego system leczenia, a następnie robimy wszystko, żeby wcielić go w życie. Często najbardziej efektywna okazuje się terapia grupowa, jeśli jednak ktoś ma kłopoty z otworzeniem się przed grupą, proponujemy mu specjalistę. Nader ważne jest, aby alkoholik przyznał sam przed sobą, że musi borykać się z uzależnieniem od alkoholu. Jest to najpoważniejszy krok w każdej terapii- link do strony. Kiedy bowiem alkoholik nie będzie zdawał sobie sprawy ze swoich ograniczeń, raczej nikt nie będzie w stanie udzielić mu wsparcia. Na pewno każdy pacjent będzie nader potrzebował pomocy ze strony znajomych. Doskonale to wiemy, dlatego często organizujemy również spotkania z znajomymi naszych pacjentów – szczere rozmowy odbywane w tych wypadkach są naprawdę bardzo ważne.