Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

W dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest dbanie o przyrodę - a Ty co robisz ze ściekami wytwarzanymi w Twoim domu?

Artykuły

Nie da się ukryć, że w współczesnych czasach dobro środowiska powinno nam wszystkim leżeć na sercu. Na szczęście coraz większa ilość ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, jak bardzo ważne jest przykładowo segregowanie odpadków czy ograniczanie zużycia plastikowych opakowań.


Coraz częściej także możemy spotkać się z ekologicznymi rozwiązaniami w naszych domach czy biurach. Jeśli masz własny dom albo przynajmniej mały domek na działce, wtedy bez wątpliwości powinieneś się zastanowić głównie nad tym, co zrobić z produkowanymi tam ściekami.

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Nie ma żadnego kłopotu z tą kwestią jeśli Twój dom mieści się w takim miejscu, iż masz nieskrępowany dostęp do wiejskiej oczyszczalni ścieków. Wówczas wystarczy po prostu podłączyć się do sieci i regularnie regulować rachunki - w takich przypadkach właściwie możesz zapomnieć o problemie. Oczyszczalnie ścieków wykonują całą pracę za swoich klientów- sprawdzone oczyszczalnie ścieków.

To oczywiście niezwykle wygodne rozwiązanie, jednakże nie zawsze możliwe do wykonania. Przede wszystkim oczyszczalnie ścieków nie są w stanie wszędzie dotrzeć. Wbrew pozorom jeszcze jest wiele miejsc - zwłaszcza na wsiach - gdzie wyłączną alternatywą jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków lub zamontowanie szamba.

Szamba (http://www.ajpszamba.pl), czyli po prostu zbiorniki bezodpływowe bez wątpliwości nie kojarzą nam się najlepiej.

Zainteresował Cię wpis tekst?! To przejdź do oferty (https://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow), by zapoznać się z ciekawymi informacjami na ten temat, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Okazuje się jednakże, iż korzysta z nich więcej ludzi niż nam się wydaje - po prostu takie szamba montowane są pod ziemią, zatem nawet ich nie widać! To na pewno dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy mieszkają w domach położonych z dala od klasycznych oczyszczalni ścieków.


oczyszczalnia ścieków
Author: NATT-at-NKM
Source: http://www.flickr.com
Takie zbiorniki bezodpływowe sprawdzą się nieźle także w przypadku domów na działkach - również dlatego, że niejednokrotnie są one położone na odludziu, ale również dlatego, iż domki na działce nie są użytkowane przez cały rok. Dodatkowo zazwyczaj w takich domkach nie wytwarza się tak dużej ilości ścieków żeby mogły one uruchomić dla przykładu domowe oczyszczalnie ścieków.

Jeśli zdecydujesz się na montaż takiego zbiornika, wtedy również nie będziesz musieć się niczym przejmować. Pewnie wyobrażasz sobie, że będziesz musiał sprzątać lub zajmować się szambem - być może kiedyś tak było, jednakże w obecnych czasach bez wątpliwości Ci to nie grozi. Wystarczy, iż raz na jakiś czas zadzwonisz po firmy, która zajmuje się wywozem ścieków - to niemalże jedyne Twoje zadanie.