Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób radzić sobie można, jeżeli u dziecka pojawią się jakieś zaburzenia w rozwoju ruchowym czy neurologicznym.

Artykuły

Każdy rodzic zapewne marzy o tym, żeby dziecko, którego się spodziewa urodziło się zdrowe i nie miało później żadnych kłopotów w dalszym życiu. W dużej części sytuacji faktycznie tak będzie, poza zwykłymi przeziębieniami i innymi mało niebezpiecznymi schorzeniami maluchom nic innego, poważnego się nie dzieje.

Jednak
mózg
Author: NIH Image Gallery
Source: http://www.flickr.com
trafiają się przypadki, kiedy wystąpi jakieś schorzenie neurologiczne, ortopedyczne czy genetyczne, jakie będzie wymagać pewnej rehabilitacji oraz opieki. Niekiedy problemy swój początek mieć będą już w czasie ciąży, przy porodzie czy ujawnią się już w późniejszym wieku. Lecz w każdym przypadku niezbędne będzie odpowiednie leczenie, które w większości przypadków może pozwolić młodym osobom normalnie funkcjonować i czasami zupełnie się pozbyć choroby. Ważne przede wszystkim będzie to, żeby takie leczenie w ogóle podjąć, ponieważ niektórzy z rodziców mogą sobie odpuścić walkę i godzą się z takim właśnie stanem ich dzieci. Aktualnie do dyspozycji jest wiele bardzo skutecznych metod rehabilitacji, które wielokrotnie dużo mogły pomóc.
dziecko
Author: iStock
Source: iStock
Jedna z nich to metoda rehabilitacji bobath, stworzona już w latach czterdziestych ubiegłego wieku. W jej założeniach jest wszechstronna pomoc w rozwijaniu się we wszystkich ruchowych obszarach, przez stymulowanie odpowiednich mięśni i jednoczesne hamowanie niepożądanych odruchów.Terapia realizowana jest takim sposobem, aby poprzez regularne ćwiczenia eliminować niepożądane wzorce ruchowe, za to w największym stopniu utrwalać te, które są poprawne. W wielu przypadkach bardzo przydatna jest także integracja sensoryczna Warszawa. W największym skrócie jest to proces, który zarządza w mózgu wszystkimi informacjami, jakie dopływają z narządów i na ich podstawie steruje mięśniami i koncentracją - soyer.edu.pl/szkolenia/szkolenia-oswiaty/181.html. Niektóre dzieci mają jednak mniejsze lub większe kłopoty z koordynacją ruchową czy nauką, i czasami przyczyną takich objawów są właśnie zaburzenia w tym obszarze. Terapia (dodatkowe informacje terapia uzależnień warszawa) integracji sensorycznej za pomocą specjalnych ćwiczeń uczy dzieci odpowiedniego reagowania na bodźce wewnętrzne i dopływające z zewnątrz.