Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób się pozbyć zużytego wyposażenia AGD?

Artykuły

Kupując nowy sprzęt AGD bądź RTV, nierzadko mamy kłopot, co zrobić ze starym. Wstawić do piwniczce? Wystawić na śmietnik?


Jak wygląda zgodna z prawem utylizacja sprzętu AGD? Nie ma problemu, jeśli pragniesz wymienić go na nowy.
Markety (również online) oraz hurtownie sprzedające wyposażenie AGD oraz RTV zobowiązane są do przyjmowania starego sprzętu. Jeśli np. kupujesz lodówkę i zamówisz transport do budynku, możesz uzgodnić ze zbywcą, iż zabierze on tym samym kursem stary sprzęt. Nie licz jednakże na to, iż przy tej sposobności pozbędziesz się też urządzeń, które zamyślałaś wyrzucić.

Opracowaliśmy dla Ciebie niezwykle ciekawe wątki. Wystarczy kliknąć w adres www. Jeżeli będziesz miał pewne pytania, to chętnie na nie odpowiemy.

Wytyczna jest taka – dostawca może zabrać od ciebie rynsztunek tego samego rodzaju oraz w tej samej ilości, zatem za nową lodówkę – stara. Odbiór jest darmowy.


utylizacja sprzętu agd
Author: Ken Doerr
Source: http://www.flickr.com


Natomiast, jeżeli sama odbierasz nowo kupione urządzenie – to musisz na swój koszt odwieźć zużyty ekwipunek do sklepu czy też wyznaczonego punktu zbiórki elektrośmieci. Na pewno warto mieć pojęcie, iż nie tylko zużyty sprzęt AGD oraz RTV jest toksyczny dla naszego otoczenia. Jeżeli masz w domu zniszczone baterie czy też akumulatorki (na przykład od kamery albo aparatu cyfrowego), wrzuć je do specjalnych pojemników. Odnajdziesz je, dla przykładu w hipermarketach. Są także ustawiane w przedszkolach, biurach, zakładach fotograficznych. Pojemniczki po tonerach oraz tuszach też nie mogą lądować w kuble.
Trzeba je oddać w sklepie, w którym kupujesz nowy tusz, względnie odesłać na adres dołączony przez producenta do nowego zakupu (dostaniesz specjalną kopertę, w jaką możesz zapakować stary pojemniczek).