Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób stworzyć wizytówkę w oprogramowaniu graficznym?

Artykuły

W czasach społeczeństwa operatywnego większość ludzi posiada swoje wizytówki. Bilet wizytowy pomaga nam nawiązać kontakt z nabywcą i jest niezłym sposobem na zareklamowanie siebie. Jest wiele przedsiębiorstw, które oferują projektowanie oraz wydruk wizytówek. Co, gdy chcemy opracować własną wizytówkę na własną rękę? Poniżej znajdziesz nieco porad.


Wizytówka
Author: SunnyView Dental
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze powinieneś pomyśleć jak twoja wizytówka ma wyglądać. Najodpowiedniej narysować mały szkic na kartce papieru. Dobrze jest wziąć pod uwagę rozmiar wizytówek (powinny być one nie za małe jak też nie za duże - najlepiej około 5cm x 9cm. Wówczas wizytówka będzie zrozumiała i przejrzysta). Weź pod uwagę też co na tej wizytówce winno się znaleźć. Najczęściej jest to nazwa firmy na górze, pod nią imię nazwisko i telefon przedsiębiorcy (względnie fax a także adres e-mail). Na wizytówce można nadmienić krótko czym firma się trudni (np. wizytówki taxi). Tenże zabieg pomoże w prędkiej identyfikacji przedsiębiorstwa, dlatego że sama nazwa nie zawsze wskazuje na to, czym jednostka się trudni.

Gdy masz już gotowy projekt na papierze, czas przystąpić do roboty. W programie graficznym znajdź opcję Plik -> Nowy. W rozmiarach pliku wpisz typowy rozmiar wizytówki. Tak powstałemu nowiutkiemu plikowi przydajemy zabarwienie (wybieramy z zakładki Próbki). Wizytówce możemy nadać też fakturę używając kolejnej zakładki Style (zakładka dostępna nieopodal zakładki Próbki). Pamiętaj, aby nie umieszczać na wizytówce natłoku danych- zamieszczaj wyłącznie rzeczy najistotniejsze. Po skończonej pracy nad warstwą kolorystyczną powinniśmy dodać tekst. (dla przykładu wizytówka adwokat). Narzędzie służące dodawaniu tekstów znajduje się w gamie narzędzi po lewej stronie. Możemy manipulować czcionkę, kolorem czcionki w dowolny sposób zależnie od naszych priorytetów.


Jeśli potrzebujesz wydrukować swą wizytówkę, pamiętaj, że najlepiej, ażeby po drugiej stronie biletu wizytowego zostawić czyste pole bez napisów (wypełnione wyłącznie kolorem). Natłok napisów może robić złe wrażenie.

Jeżeli szukasz odpowiedzi na męczące Cię zagadnienia wiążące się z tą tematyką, to kliknij tutaj i sprawdź - na pewno Cię to zainteresuje.

Wizytówki drukuj na papierze o dużej gramaturze - będą bardziej wygodne w użytkowaniu. Istotne jest, aby nie dodawać nazbyt wielu efektów graficznych, jako że może to odciągać uwagę od faktycznego przekazu wizytówki.

Wejdź na naszą witrynę. Masz możliwość poczytać tam kolejne interesujące opisy. Więc kliknij, aby zobaczyć źródło informacji na ten temat.

A jeśli chcesz zlecić cały proces profesjonalistom, wybierz wizytówek dla adowokatów i nie tylko.