Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób wyselekcjonować kompetentną agencję ochrony?

Artykuły

Alarm z monitoringiem to najbardziej skuteczny tryb ochrony przed rabusiem, ale też najdroższy. Z reguły mamy możliwość wyboru agencji ochrony spośród wielu funkcjonujących w okolicach naszego domu. Jak wybrać tę, jaka zagwarantuje najlepszą ochronę? Ważkie jest nie tylko to, jaki typ systemu ochrony będzie zastosowany jak też ile będziemy płacić, ale dodatkowo: jak prędko i w jaki sposób agencja zareaguje na odebrany znak.
monitoring domu
Agencje ochrony oferują właścicielom budynków jednorodzinnych: zaprojektowanie, montaż, sprzedaż, dzierżawę systemów alarmowych służących do chronienia budowli i trwający całą dobę nadzór łącznie z natychmiastową pomocą ekip interwencyjnych. Nadzorem będzie ogarnięty obszar, który znajduje się we wnętrzu zaplanowanego systemu, a zatem nie można przyzywać załogi interwencyjnej, jeżeli ktoś wykopuje krzewy z naszego ogrodu, który jest poza obszarem systemu (byłoby to tzw. bezpodstawne wezwanie). Podobnie nie możemy liczyć na ochronę, jeśli to nasi sąsiedzi, a nie my, mają podpisaną umowę z agencją ochrony. Firmy ochroniarskie Łódź angażują agentów z licencją wystawioną przez wojewódzkiego komendanta policji, zatem osoby po należytym przeszkoleniu. Warto dowiedzieć się, jaki był obszar szkoleń, czy agenci wiedzą, jak trzeba udzielać pierwszej pomocy, czy znają podstawowe pojęcia prawne oraz czy są skuteczni fizycznie. Naruszenie obwodu systemu powoduje interwencję agencji, zatem przybycie patrolu. Najistotniejsze dla klienta jest, kiedy przybędzie patrol, ile będzie w nim osób i jakie podejmą postępowania. Czas dojazdu zwykle to od 5 do 15 minut w porach szczytu, zaś w pozostałych około pięciu min. Najlepiej dowiedzieć się, jak dużo agencja ma patroli oraz ile zabezpieczanych domków przypada na jeden z nich. securityservice.plZazwyczaj każda załoga ma swój rejon, który musi objechać we wyznaczonym czasie. Im mniejszy rejon i im mniej budynków znajduje się pod ochroną (-> przejdź), tym szybszym może być wkroczenie. Decydując się na określoną agencję, trzeba zwracać uwagę, ile osób liczy patrol. Jedna osoba to za mało - najprawdopodobniej nie poradzi sobie, jeśli atakujących jest dwu czy więcej.
Za nieuzasadnione wezwanie, to znaczy nieobjęte umową przybycie załogi interwencyjnej, musimy dodatkowo uiścić.