Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

W naszym kraju odnaleźć można sporą gamę możliwości wyjazdowych do wyboru

Artykuły

Wśród rozmaitych obszarów w Polsce odnaleźć można miejsca absolutnie magiczne, choć wcale daleko szukać nie musimy. Pełne magii zakątki stoją przed nami otworem, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć i ruszyć wraz z przyjaciółmi lub swoją rodziną na zwiedzanie. Nasze kaszuby to nie tylko moc zieleni, lecz przede wszystkim skupisko kulturowe, jakie bezsprzecznie warto poznać. Ten region kulturowy w północnej Polsce jest również częścią Pomorza ze swoim językiem regionalnym.

Interesujące propozycje wyjazdowe – bory tucholskie zachęcają
W czasie wakacji bory tucholskie cieszą się wyjątkową popularnością. Jest to jeden z największych kompleksów borów sosnowych w naszym kraju, który rozciąga się aż na 3 tys. km2 sandru w samym dorzeczu Brdy oraz Wdy. Tuż przy tym regionie znajduje się Równina Tucholska z Równiną Charzykowską. W centralnej części borów tucholskich znajduje się urokliwe jezioro Żabinek, a dokładniej w rezerwacie Jezioro Ciche. Niezwykły park narodowy razem z obszarem Natura 2000 jest koniecznym punktem wycieczki.

Może Cię również zainteresować - noclegi szczytno

Wśród propozycji wycieczek trafić można na niezwykłe perełki
Nieznane na szeroką skalę kaszuby mogą zagwarantować wypoczynek. Widok rozszerzający się ze szczytu Wieżycy w kierunku Jeziora Ostrzyckiego robi niemałe wrażenie. Sama nazwa tego obszaru funkcjonuje od 1283 roku, kiedy to papież Grzegorz IX wydał bullę papieską. Wskazane jest zwrócić uwagę na to, że miała ona za zadanie potwierdzić dobra joannitów pod Stargardem nad Iną. Stawiając na wczasy z rodziną wskazane jest właśnie ruszać w nieznane, aby w niepowtarzalnym towarzystwie odkrywać to, co nowe.

Wyjazd do urokliwego miejsca – bory tucholskie zachęcają
Kiedyś bory tucholskie, a więc cały ten obszar, dotykany był klęskami żywiołowymi, takimi jak w szczególności pożary. Nie zmienia to jednak faktu, że dziś teren ten przepięknie porośnięty jest sosnami i przyciąga uwagę również turystów zagranicznych. Dawniej rosły tu nie tylko sosny, ale także buki, dęby oraz lipy. Obecnie w Borach spotykane są także wrzosowiska, ale to głównie na zboczach nad Wisłą. Dodatkowo występuje liczna zwierzyna, jak jelenie, sarny albo lisy.

Więcej na ten temat: gdańsk domki letniskowe