Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Wady i zalety kredytów pod zastaw lokali mieszkalnych, jakie są formalności przy takich produktach.

Artykuły

W wielu przypadkach ludzie potrzebujący pożyczyć jakąś jakieś pieniądze udają się do banku po kredyt. Przy niskich kwotach najpopularniejsze są zwykłe pożyczki gotówkowe. Przeciętnie ich czas wynosi od paru miesięcy do pięciu lat, chociaż znajdzie się i banki, w których można taki kredyt otrzymać nawet na siedem lat. Są one dość proste do dostania, bo poza dokumentami tożsamości i zaświadczeniem o dochodach nic więcej nie potrzeba.

Dom
Jednak mają one pewne wady, o czym należy pamiętać podczas podejmowania tego typu decyzji. Przede wszystkim z powodu tego, że nie posiadają żadnego zabezpieczenia, to są produktami drogimi - i będzie to dotyczyć zarówno samej prowizji za udzielenie, jak i późniejszych odsetek. Oprócz tego w przypadku pożyczania większej sumy mogą być kłopoty z otrzymaniem takiego kredytu, gdyż przy krótkim terminie spłaty raty będą bardzo wysokie, co wpływa na ocenę zdolności kredytowej. Jeśli ktoś ma taką możliwość, to zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem w pewnych przypadkach będzie pożyczka pod zastaw nieruchomości (pożyczki (zobacz smartvest)), dużo tańsza lecz wymagająca załatwienia większej ilości formalności.Ze względu na to, że nieruchomość będzie zabezpieczeniem, to banki proponują w takich przypadkach znacznie lepsze warunki niż przy zwykłych kredytach. W wielu bankach pożyczka pod zastaw domu (pożyczki (zobacz sprawdź stronę)) ma nawet o połowę niższe oprocentowanie, co znacząco się przekłada na wysokość rat do zapłacenia. Oprócz tego czas kredytowania może być dużo większy, z reguły wynosi on dwadzieścia lat, ale można znaleźć banki jakie zaproponują kilka lat więcej. Minusem jest to, że pożyczka pod zastaw działki (pożyczki (zobacz zapraszam na stronę)) wymaga jednak dopełnienia dużo większej liczby formalności.

Wiąże się to z samym zabezpieczeniem, potrzebna jest wycena, dzięki której bank dokładnie wie jaka jest wartość nieruchomości, oprócz tego niezbędne będzie ustanowienie księgi wieczystej i umieszczenie tam wpisów związanych z kredytem. Jednak ze względu na znacznie niższe koszty rozwiązanie tego typu zalecane jest osobom, które będą potrzebowały pożyczyć nieco większą kwotę pieniędzy.