Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Wilgoć w budynkach - jak z nią wygrać

Artykuły

Jednym z największych problemów spotykających ludzi mieszkających w starych budynkach są nieszczelne okna i dachy. W rezultacie pomieszczenie bardzo szybko się wychładza, jak również możliwe staje się przenikanie do wewnątrz nadmiaru wilgoci. Problem pojawiania się wilgoci i różnorodnych grzybów w pomieszczeniach jest zjawiskiem niezwykle męczącym i trudnym do pozbycia się.
Benjamin Moore prezentuje Kolor Roku 2011
Author: B.M. Polska
Source: B.M. Polska
Uszkodzenia wywołane przez wilgoć z kolei są czasami tak duże, że dom potrzebuje gruntownego remontu. Jednym z negatywnych skutków zawilgocenia wnętrz jest utrzymujący się nieprzyjemny zapach. Zjawisko to z kolei się rozszerza, ponieważ pleśń obejmuje stopniowo również wyposażenie, a więc między innymi meble, które stopniowo gniją. Dlatego tak ważne jest zapobieganie występowania wilgoci, a także skuteczne jej zwalczanie w przypadku wystąpienia. Rozwiązaniem może być na przykład zastosowanie narzędzi takich jak osuszacze (więcej o tym. Żeby znaleźć wilgoć w domu, nieodzowna jest termowizja

Negatywne konsekwencje wilgoci Poza podanymi przykrymi następstwami pojawienia się wilgoci w pomieszczeniach, takimi jak gnicie i niszczenie wyposażenia i umeblowania, jest jeszcze kilka innych. Nie każdy wie bowiem, że zbyt wilgotne powietrze może mieć negatywny wpływ na ludzki organizm.

Jeśli czytasz prezentowany tekst to znaczy, że wątek Cię niesamowicie zaciekawił - wejdź na odnośnik do strony pomniki w bydgoszczy, a odnajdziesz równie wartościowe informacje.

Sprzyja bowiem pojawianiu się grzybów i pleśni, których opary są groźne dlapłuc. Jest to sytuacja szczególnie groźna dla alergików. Grzyby bowiem mają niezwykle silne działanie alergenne, mogące poza tym pogorszyć stan zdrowia astmatyków. Ponadto wilgoć i pleśń na bardzo szkodliwy wpływ także na sprzęt elektroniczny oraz na papier i książki.

Urządzenia do minimalizowania wilgoci Istnieje wiele rozmaitych narzędzi służących do usuwania wilgoci z powietrza. Umożliwiają one niedoprowadzenie do wystąpienia wilgoci i niebezpiecznych grzybów. Dobrym rozwiązaniem może być przykładowo kupno takiego narzędzia jak osuszacz powietrza. Jest to niezwykle pomocne urządzenie, wyłapujące nadmierną wilgoć z powietrza we wnętrzu. Należy pamiętać jedynie, by takie urządzenie opróżniać z wody co jakiś czas. Są to urządzenia bardzo wydajne i polecane do stosowania w pomieszczeniach zagrożonych pojawianiem się grzybów. Umożliwia to poprawę warunków mieszkania, a co z tym związane samopoczucia domowników.
Author: k.s.
Tags: