Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Wpływ alkoholu na organizm, zatem dlaczego należy natychmiast podjąć walkę z uzależnieniem?

Artykuły

Alkoholizm to niezrównanie trudna choroba. Nieraz osoby uzależnione wypierają się własnej słabości, ponieważ nie chcą rozpoczynać leczenia. Walka z alkoholizmem jest pełna poświęceń i udręki, ale należy szybko podjąć decyzję o niej, gdyż alkohol wyniszcza nas organizm. Jaki jest jego wpływ?


odwyk alkoholowy
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim nie trzeba pić wiele, aby dojrzeć jego działanie, chyba że pijemy już od pewnego czasu i potrzebujemy większej dawki, aby przeżyć stan upojenia alkoholem. Poza fizycznymi przejawami najszybciej objawiają się niższe sprawności pracy naszego układu nerwowego. Spostrzec to można po zanikaniu precyzyjnego myślenia czy obniżającej się zdolności osądu.

Niezbędny jest Ci kompleksowy raport na ten temat? Starczy, że wejdziesz na ten link i na następnej witrynie odnajdziesz wszystkie potrzebne wątki.

Poza tym alkohol osłabia uczuciowość wyższą, zatem na przykład poczucie więzi rodzinnych czy moralność. Picie powoduje pojawianie się prymitywnych zachowań, a im więcej alkoholu, tym coraz cięższe zatrucie procentami oraz coraz bardziej szkodliwe oddziaływanie na układ nerwowy, ale nie jedynie. Alkohol działa również na układ krążenia, a zatem może zakłócić funkcjonowanie serca. Bezustanne nadużywanie alkoholu można doprowadzić do trwałych uszkodzeń. Następny układ, na jaki negatywnie oddziałuje alkohol, to układ pokarmowy. Może pojawić się poczucie suchości, niesmaku, zgaga, jak również wzdęcia brzucha i inne kłopoty żołądkowe. Picie może wreszcie doprowadzić nawet do marskości wątroby. Należy także wspomnieć o układzie oddechowym, a dokładniej o przewlekłym zapaleniu dróg oddechowych i o kłopotach psychiki, a zazwyczaj występujące dolegliwości to zaburzenia pamięci, zmienność samopoczucia oraz agresja.

leczenie
Author: Ion Chibzii
Source: http://www.flickr.com
Teraz już masz świadomość, iż należy jak najszybciej rozpocząć walkę z alkoholem. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna przyznanie się do uzależnienia, później zaś możemy zapisać się na terapię. Najlepszy będzie całodniowy odwyk (kliknij tutaj odwyk alkoholowy warszawa) alkoholowy, np. w Krakowie, ale jeżeli nie jest to możliwe, można podjąć leczenie ambulatoryjne- ważny link. Niekiedy albowiem ogranicza nas praca bądź inne obowiązki, toteż dobrze poprosić bliskich o wsparcie, aby móc zacząć stosowną terapię i ponownie żyć bez picia, który i tak już wyrządził dużo krzywdy nam oraz naszej rodzinie.