Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Wynajęcie mieszkania pierwszy raz nie musi stanowić kłopotu, jeżeli zaznajomimy się z kilkoma poradami na ten temat

Artykuły

Posiadanie swojego mieszkania to marzenie wielu ludzi. Przeważnie przeszkodę w jego spełnieniu stanowią fundusze. W obliczu tego typu sytuacji, gdy po prostu nie stać nas na kupno mieszkania, wyjściem jest wynajem lokum. Jeżeli pierwszy raz interesuje nas ta tematyka, korzystnie jest przede wszystkim zaznajomić się z kilkoma radami, żeby uniknąć potencjalnych kłopotów.


Po pierwsze, za wymarzoną powinno się uznać sytuację, kiedy mamy możliwość wynajęcia mieszkania od osoby zaufanej, jaką znamy lub którą ktoś nam zarekomenduje.

warto przeczytać
Author: University of Exeter
Source: http://www.flickr.com
Niestety nie zawsze taka możliwość istnieje. Jeśli więc chodzi o wynajem mieszkania porady trzeba rozpocząć od tej, by po pierwsze w miarę możliwości sprawdzić wynajmującego. Jeśli nie mamy jak sprawdzić danej osoby, na przykład poprzez rozmowy ze znajomymi, pozostaje nam obserwacja.

Osoby, które chcą uniknąć spisywania umowy pisemnej powinny z miejsca wzbudzić nasze wątpliwości. Jeżeli bowiem nie będziemy posiadać umowy, w jakiej wyraźnie zakreślony zostanie czas wypowiedzenia, możemy raptownie znaleźć się na bruku. Dodatkowo właściciel lokum powinien na naszą prośbę zameldować nas na pobyt tymczasowy, co może być potrzebne dla przykładu przy staraniu się o pracę.

Odnośnie samego lokalu, oprócz jego wyposażenia, które omówione zostanie poniżej, należy zwrócić uwagę na to, za co i w jakiej kwocie będziemy płacić rachunki. Dla przykładu jeśli w mieszkaniu ogrzewanie jest na gaz, trzeba liczyć się z pokaźnymi opłatami za gaz. Również analogicznie, stara pralka może znacząco podnieść rachunki za prąd. Warto również dowiedzieć się, które media zawarte są w czynszu.

Na pewno posłuży Ci dobra witryna (https://panko.pl/) z detalami, które tyczą się opisanego tutaj wpisu. Nie zwlekaj zatem i wejdź w podany tutaj link.

Pozornie niedrogie lokum może w rzeczywistości wcale takim nie być, jeśli do opłat podstawowych będziemy zmuszeni dodać jeszcze wodę czy ogrzewanie.


mieszkanie w przytulnym lofcie
Author: Paul Lucas
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli w mieszkaniu mieszkają także inne osoby, dobrze jest od razu ustalić reguły, wedle których dzielone będą rachunki, aby uniknąć przyszłych nieporozumień. Na rynku możemy odnaleźć zarówno mieszkania umeblowane, jak i bez wyposażenia. Jeśli zdecydujemy się na wynajęcie mieszkania nieumeblowanego, będzie to zapewne tańsze wyjście (szczegółowo na Z drugiej strony jednak musimy liczyć się z tym, że meble będziemy musieli zakupić. Jeżeli później zdecydujemy się przeprowadzić możemy mieć trudności z ustawieniem ich w nowym mieszkaniu.