Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Wytwarzasz coś? Zobacz, jakim sposobem zdołasz usprawnić działalność swojej firmy!

Artykuły

Każdy biznesmen aktywny w sektorze przemysłowym rozumie, jak kluczowe jest wychwytywanie miernych produktów i wyciąganie ich z taśmy produkcyjnej. Tym więcej uświadamia sobie, jak cudownie byłoby w ogóle minimalizować szkody wypływające z produkcji niepełnowartościowych materiałów.
firma
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


W przemyśle szerokie przeznaczenie znajdują systemy wizyjne (świetny artykuł). Zwane są inaczej wizją przemysłową. To zestawy kamer, sprzętu oświetleniowego, procesorów i różnych pobocznych urządzeń, których zadaniem jest wykrycie danych o nieprawidłowo wytworzonych produktach oraz przerobienie tych danych w taki sposób, by wyeliminować je z linii produkcyjnej. Zależnie od klasy kamery oraz mocy obliczeniowej procesora możliwe jest pomiar w ten sposób na przykład koloru, kształtu, faktury czy położenia określonego obiektu. Połączenie takiego układu z robotami przemysłowymi pozwala niemal niezwłocznie odpowiadać na zasygnalizowane usterki.


W naszych okolicznościach wizji przemysłowej używa się głównie do kontroli.

Sprawdź następne pokrewne bardzo cenne źródło informacji na rozważany problem - kliknij tutaj i poznaj więcej w serwisie siłownia zakopane.

Tak zwana wizyjna kontrola jakości umożliwia wyeliminowanie fatalnych produktów już po zakończeniu biegu produkcji . Wolno ocenić, że jest to względnie późna odpowiedź. Jednocześnie jednak, z tej przyczyny da się wycofać z przepływu nawet kompletną serię kiepsko zrealizowanych towarów, nim jeszcze pojedzie do składów i zepsuje opinię producentowi.
W takim razie aplikowanie wizyjnej kontroli jakości musi być już kanonem w szanujących się zakładach przemysłowych. Jest to w szczególności istotne w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym czy samochodowym.