Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Złom elektroniczny - w jaki sposób się go pozbyć zgodnie z prawem?

Artykuły

W mało jakiej sferze życia postęp jest tak szybki, jak w przypadku przyrządów elektronicznych.


Już parę lat wstecz mówiło się, że gdy nabywasz nowiusieńki komputer i opuszczasz z nim obiekt handlowy to on jest już przestarzały.


utylizacja sprzętu elektronicznego wrocław
Author: Natasia Causse
Source: http://www.flickr.com


Coś w tym jest, albowiem nieomal zawsze już kilka tygodni potem można za podobną cenę otrzymać coś o wiele lepszego. Sprzęt zmieniamy stosunkowo często.

Jeżeli zaciekawił Cię przedstawiony temat, odwiedź ten link, gdzie odnajdziesz dodatkowe informacje. Pogłęb swoją wiedzę.

Lecz co się dzieje ze zużytym?
zwierzęta
Author: Hortico
Source: http://przydomoweogrody.pl


Tak zwane elektrośmieci są niebezpieczne dla naszego otoczenia. Wypływające z zepsutego sprzętu trujące substancje łatwo przenikają do gleby, wody i powietrza.

Jeśli zaciekawił Cię niniejszy tekst, to szybko zobacz także ten odnośnik - świetna witryna (https://prezero.com/pl) też będzie dla Ciebie godna uwagi.

Szczególnie groźne są następujące pierwiastki, które znaleźć możemy dla przykładu w komputerach: azbest, rtęć. Dlatego właśnie jak powiada regulacja o odpadach, odpady sprzętu elektronicznego muszą traktowane być przez fabrykantów jako odpady groźne i zgodnie z obowiązującym prawem gromadzone w sposób selektywny oraz poddane procesowi odzysku. Każdy sklep ma zobowiązanie bezpłatnego odbierania zużytego sprzętu. Czyli gdy kupujemy nowiusieńkiego notebooka, wówczas możemy nieodpłatnie zostawić w sklepie zużyty sprzęt. Jednak obowiązuje zasada "jeden za jeden", czyli sklep nie odbierze nam przy tej okazji lodówki. Co zatem uczynić ze zużytym komputerem, kiedy nie chcemy w ogóle nabywać nowego (bowiem posiadamy już laptopa i nie jest nam konieczny)? Utylizacja sprzętu elektronicznego Wrocław jest obowiązkiem każdej gminy.


W każdej gminie musi znajdować się co najmniej jeden punkt zbierania zniszczonego sprzętu. Teoretycznie zadaniem gmin jest także informowanie o takich lokalizacjach na stronie www, jednakże w praktyce nie zawsze możemy tam takowe informacje znaleźć.