Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Zabezpieczenia ppoż w różnych miejscach będą potrzebne

Artykuły

Klapy dymowe muszą właściwie funkcjonować. Niebezpieczeństwo z ogniem występuje praktycznie wszędzie, ale im więcej obywateli przebywa na jednej powierzchni, tym to niebezpieczeństwo staje się większe, a co się z tym wiąże, tym lepiej powinniśmy być przyszykowani do powstrzymania ewentualnego pożaru.


Klapy oddymiające
Author: Firma WIŚNIOWSKI
Source: Firma WIŚNIOWSKI


Przez to właśnie na przeróżnego rodzaju magazynach instalowane będą klapy dymowe, a zatem odpowiednie klapy w dachach, które da się bardzo szybko otwierać, a które powodują, że dym uchodzi na zewnątrz oraz zmniejsza się niebezpieczeństwo zaczadzenia. Co więcej przez to możemy liczyć, że pomimo ognia, będzie zachowana większa widoczność, a to sprawi, że łatwiej będzie wykonać calutką akcję przeciwpożarową.


Zabezpieczenia ppoż powinny być systematycznie przeglądaneNiesamowicie ważna jest osłona przed pożarem, lecz także wszystkie środki, które mają szansę okazać się zastosowane do jego ugaszenia. Przez to właśnie tak istotne będzie to, aby zabezpieczenia ppoż (szerzej tutaj: https://mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/kurtyny-dymowe) okazały się regularnie sprawdzane, byśmy posiadali pewność, że w razie potrzeby zadziałają i we właściwym czasie nas poinformują o zbliżającym się niebezpieczeństwie (sprawdź na stronie www). Dodatkowo należy dopilnować, żeby wszystkie wyjścia ewakuacyjne, jak i gaśnice okazały się odpowiednio oznaczone, ponieważ dzięki temu również będzie łatwiej przeprowadzić akcję ratunkową oraz zapanować nad tłumem, który w momencie zagrożenia ma szansę popaść w panikę. Trzeba o tym wszystkim wspomnieć oraz dopilnować, żeby chociaż raz na rok zjawiał się u nas strażak, który sprawdzi, czy wszystkie zabezpieczenia prezentują się bez zarzutu oraz czy w razie konieczności będziemy mogli ich użyć.


Troszczmy o swoje bezpieczeństwo Musimy troszczyć się o bezpieczeństwo swoje oraz innych osób, dlatego tak ważne będzie to, żeby dostosować się do zasad przeciwpożarowych.
Co więcej, jeśli będziemy właściwie przyszykowani na ewentualność pożaru, to będziemy mieli znaczniejszą szansę na to, żeby zatrzymać go jeszcze nim do końca się rozejdzie i zacznie być na pewno groźny dla naszego życia.