Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Zabieg u stomatologa musibyć naszym obowiązkiem. Zęby bowiem w którymś momencie o sobie przypomną

Artykuły

O dentystach pamiętamy wszyscy. Nawet jeśli ktoś chce uniknąć ich jak ognia, nie chodzi na rutynowe wizyty kontrolne i nie potrafi zadbać o zęby, to w pewnym momencie sobie musi o nich przypomnieć. Ból zęba jest taką sytuacją, której nie można ignorować, ale to nie ból, czyli zakończenie, powinny nas skłaniać do odwiedzin na fotelu dentystycznym.

Zdrowe zęby
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Naszym targetem musi być profilaktyka. Nawet w sytuacji gdy nie myślimy o naszym zdrowiu (a raczej jednak części z nas zależy) to elementem motywującym powinien być wizerunek, który w teraźniejszych czasach posiada tak naprawdę duże znaczenie. Nie bez powodu wybieramy się i ortodontów i protetyków i stomatologów specjalizujących się leczeniem całościowym bądź estetyką uzębienia. O ile jednak ortodonta (zobacz krakow ortodonta) (więcej informacji...) w większości przypadków koryguje jedynie zgryz, którego ubytki (o ile są niewielkie) nie posiadają większej roli w codziennych nawykach, o tyle protetyka jest już bardzo istotna.

Protetyka

Protetyka jako dziedzina skupiająca się na odbudowie straconych zębów posiada wpływ pośrednio na całe nasze zdrowie i jakość życia. Bez sprawnego aparatu zębowego trudno nam jeść pokarmy, w efekcie zjawiają się kłopoty trawienne i mnóstwo innych dolegliwości. Inną sprawą jest to, że podczas długotrwałych braków w garniturze zębów nasz zgryz ulega wypaczeniu, a kości i dziąsła powoli zanikają, prowadząc do chorób zębów i przyzębia.

ProfilaktykaSzczoteczka do zębów
Author: pau.artigas
Source: http://www.flickr.com
W profilaktyce ważne są rutynowe kontrole, ale też zabiegi które charakteryzują się naciskiem na usunięcie kamienia z zębów i zbierających się na zębach przebarwień. W tych "nalotach" mogą się znaleźć się siedliska drobnoustrojów które mogą odpowiadać za próchnicę i schorzenia dziąseł. Poza tym kamień nazębny szpeci. Usuwanie kamienia nazębnego z uzębienia nie pozostaje więc bez wpływu na wygląd naszego uśmiechu.

Nie zapominajmy więc, że regularne wizyty u dentysty są potrzebne, żeby posiadać zdrowe zęby. Być może od czasu do czasu próbujemy w jakiś sposób wymigać się z tego rodzaju wizyt, ale naprawdę nie ma sensu, bo tak zęby przypomną o sobie. Z drugiej strony, to naprawdę nie jest problem, by umówić się na wizytę. Dziś dentysta jest wszędzie, większych, mniejszych czy średnich miastach, jak dentysta Wałbrzych .

Więcej: dentysta - opinie.