Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Zakup opon przed chłodnymi dniami jest konieczny dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy

Artykuły

Prowadzenie wozu wymaga dużej rozwagi i rozsądku. Nie można zlekceważyć żadnych przeglądów technicznych, także wymiana opon na zimowe jest niezwykle ważna. Wielu właścicieli zwleka z tym na ostatnią godzinę, ponieważ wiąże się to z dużymi wydatkami, ale jest to działanie nieprawidłowe. W ten sposób ryzykują oni nie tylko własnym życiem, lecz również pozostałych kierowców i pieszych.
opony zimowe
Author: Powhusku
Source: http://www.flickr.com
Czemu zmiana opon jest tak ważna?

W momencie, gdy rozpoczynają się ciężkie warunki atmosferyczne, jazda robi się bardzo groźna. Jezdnia jest wilgotna, jak też pokryta lodem, wóz nagle może utracić przyczepność, co zagraża utratą panowania nad wozem, a w wyniku tego wypadkiem. Jest to zwłaszcza niebezpieczne dla kierowców początkujących, ale naturalnie też kierowcy doświadczeni są zobligowani zmieniać opony na zimę.

Często o sprawach, które nam się podobają dowiadujemy się na podstawie recenzji. Może tak będzie w tym przypadku, gdyż zapraszam do lektury (http://lpsp.pl/kontakt/) pokrewnego tekstu.

Oferta opon: opony zimowe osobowe
Opony zimowe warto zakładać, kiedy pogorszy się pogoda

Wiele osób nie umie powiedzieć, kiedy trzeba wymieniać opony na zimowe, z tego powodu zbyt długo jeżdżą na letnich. Fakty wyglądają następująco: kiedy tylko pojawią się pierwsze niesprzyjające okoliczności pogodowe, jesień będzie deszczowa lub zdarzą się pierwsze opady śniegu, lepiej natychmiast zmienić opony na zimowe.

Masz jakiekolwiek kłopoty ze odszukaniem potrzebnych wiadomości? To spójrz na tekst dostępny w tym serwisie a zobaczysz, że to jest wszystko, co konieczne.

W rzeczywistości chwila zawahania może skutkować kolizją oraz utratą życia albo zdrowia, więc lepiej w tej kwestii nie
opony zimowe
Author: lungstruck
Source: http://www.flickr.com
zwlekać. Autor: Hurtopony


Opony na zimę w znanym warsztacie lub punkcie wulkanizacyjnym

Zmiana opon na zimowe łączy się z dość dużymi wydatkami, przez co wielu właścicieli próbuje oszczędzić i zakładać stare opony. Oczywiście jest to możliwe, ale tylko w wypadku, kiedy opony były słabo używane, nie są zużyte, a ich bieżnik znajduje się w dobrym stanie. Mechanicy zalecają, aby opony na zimę wymieniać co kilka lat, jednak dużo kierowców użytkuje opony nawet dziesięć lat. Należy jednak zaznaczyć, że jeżeli opony zimowe nie będą w odpowiednim stanie, nie wypełnią swojego zadania i nie zapewnią przyczepności wozu. Zamiast oszczędzać na używanych oponach, lepiej będzie znaleźć odpowiedni punkt wulkanizacyjny lub warsztat, który zapewni dobre ceny. Niektóre z nich na życzenie klienta nawet przechowują opony zimowe i letnie, co jest optymalnym rozwiązaniem dla klientów, którzy nie posiadają własnego garażu.