Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Zbudować świat od nowa czyli dlaczego warto skorzystać z usług terapeuty?

Artykuły

Kiedy chmury zasłaniają niebo, a dni kurczą się niemiłosiernie, niektórzy z nas zauważają, iżz każdą chwilą mniej rzeczy sprawia im przyjemność. Są obojętni wobec „rozwiązanych sznurówek”, poczucie beznadziei i zniechęcenie coraz bardziej przeszkadzają im w codziennym funkcjonowaniu. Wreszcie brakuje im sił by wstać z łóżka by rozpocząć dzień. Depresja jest istotnym problemem, który przejawia się głównie znacznym oraz długookresowym obniżeniem samopoczucia.

Innymi niecodziennymi przejawami choroby są: lęk, drażliwość, żal. Przy podejrzeniu choroby należy poszukać pomocy lekarza psychoterapeuty (najnowszy wpis), który na podstawie obserwacji oraz badania postawi rozpoznanie czy niezbędna jest konsultacja psychiatryczna. Psychoterapeuta Wrocław pomoże ”oswoić” chorobę i nauczyć jak z nią żyć, szczególnie osobom przyzwyczajonym do dużej aktywności. Swój czas i całą uwagę skieruje tylko na nas. Dzięki spotkaniom, uzyskamy nową wiedzę, uzmysłowimy sobie swoje możliwości, motywy działań, znajdziemy drogę własnego rozwoju, nauczymy się nawiązywać i dbać o prawidłowe relacje z bliskimi. Psychoterapeuta praxis psychoterapia poznań Wrocław pomoże nam poradzić sobie z trudnościami i zlikwiduje utrudniające życie objawy.

Zważywszy na to, że najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji zimową porą jest zbyt mała ilość światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, głównym sposobem leczenia tego zaburzenia jest wspomniana fototerapia. Wykryto, że dawka sztucznego światła zbawiennie wpływa na wydzielanie hormonów oraz przekaźników mózgowych. Fototerapię można łączyć z lekami przeciwdepresyjnymi. Mają one zwalczać chorobę () i złe nastroje. Większość antydepresantów jest sprzedawana na receptę, wyjątek stanowią produkty ziołowe, np. wyciąg z dziurawca, przyjmowany tylko po wizycie w gabinecie lekarskim. Korzystne dla samopoczucia pacjentów są też zimowe wyjazdy do krajów południowych. Zalecane jest także unikanie trudnych sytuacji, oraz jak największy odpoczynek w tym trudnym okresie. Dobrze jest również częściej włączać się w kontakty społeczne i dbać o relacje z bliskimi .