Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Zgodnie z nauką Hipokratesa, właściwe odżywianie to fundament zdrowia

Artykuły

Natura sama w sobie daje nam zdrową i witalną żywność. Dzięki temu, natura pozwala walczyć z chorobami i równocześnie zapewnia odpowiedni stan zdrowia. Generalnym źródłem dolegliwości są nasze nawyki żywieniowe i styl życia. Udoskonalana żywność jest bezsprzecznie podstawową przyczyną problemów zdrowotnych .

Olej lniany
Source: ekoj.pl
Takie pożywienie nie dostarcza nam energii zużywanej do samoregeneracji organizmu, która wcześniej była przekazywana wraz z naturalną żywnością. W dobie zwiększonego popytu na jedzenie ekologiczne, w kategorii tłuszczów wyróżniamy oleje pozyskiwane na zimno, których jedzenie prowadzi do zatrzymania bądź opóźnienia rozwoju chorób cywilizacyjnych, takich jak - nadwaga, choroby układu sercowo-naczyniowego, miażdżyca.Wśród olejów tłoczonych na zimno można wyspecyfikować oleje wytwarzane z nasion, owoców i z pestek - olej z nasion lnu (oleje spożywcze na ), olej z nasion wiesiołka, olej z nasion ogórecznika lekarskiego, olej z pestek dyni oolej (znajdź więcej)olej z owoców oliwki, olej z owoców rokitnika jak też olej z orzechów czy olej z kiełków pszenicy. Zróżnicowanie olejów z pierwszego tłoczenia jest równie ważne w naszym jadłospisie, jak świeże warzywa i owoce. Lata, kiedy oleje uważaliśmy jedynie jako swego rodzaju przyrząd do sporządzania potraw, muszą odejść w przeszłość. Do zdrowego funkcjonowania, organizm potrzebuje nawet więcej kalorii pochodzących ze zdrowych tłuszczów, aniżeli z protein. W związku z tym w zdrowych posiłkach, zaleca się spożywać dwa razy więcej gatunków zdrowych tłuszczów aniżeli białka.
Związki wchodzące w skład oleju z pestek dyni - ekstrakt z kofeiny w kapsułkach, przesądzają o jego zdrowotnych właściwościach. Olej z pestek dyni, pozyskiwany jest na zimno.

Potrzebujesz dodatkowe wątki na opracowany tutaj temat? Nie ma problemu - musisz kliknąć w podany link i pod nim znajdziesz mnóstwo różnych szczegółów.

Posiada ciemnozielono-brązowy odcień, orzechowy smak i orzechowy zapach. Tłuszcze, które znajdują się w pestkach dyni, zaliczają się do tłuszczów roślinnych, posiadających wszystkie niezbędne składniki dla naszego organizmu.

Olej lniany otrzymywany z pierwszego tłoczenia jest olejem roślinnym o żółtawym kolorze i dosyć silnym, cierpkim zapachu. Posiada doskonałą proporcję zdrowych, nienasyconych kwasów omega-3 i omega-6. Kwasy te zaliczane są do grupy NNKT - czytaj
nawet pomocna strona, warto zajrzeć
znacznie więcej znajdziesz na www
oryginalna strona. Są to substancje, których organizm człowieka potrzebuje, a nie potrafi sam ich wytworzyć. Warto wspomnieć, iż kwasy omega-3 stanowią aż 15 % budulca tkanki mózgowej.