Znacznie częściej używany jest zdalny odczyt

Artykuły

Jeszcze całkiem niedawno, kiedy przedsiębiorstwa komunalne pragnęły sczytać informacje z wodomierzy oraz ciepłomierzy, były zmuszone wysyłać swoich pracowników, żeby ci chodzili od mieszkania do mieszkania i spisywali konieczne dane. Nie zawsze właściciele byli w środku, a co się z tym łączy, czasami uzyskanie takich danych okazywało się ciężkie i zajmowało wiele godzin. Sprawdź firmy te korzystają z rozwiązań jakie daje advanced metering infrastructure, a więc odczyty dokonywane są zdalnie, z nawet dość dużej odległości, równocześnie ze wszystkich domów. Poza tym na bieżąco można pilnować zużycie wody i ogrzewania, a to zezwala na zrobienie prognoz na temat ich wykorzystania w dalszym okresie.
Szybsze reagowanie na zgłoszenia kontrahentówpomiary
Author: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Source: http://www.flickr.com
Używanie z tego systemu posiada wiele plusów, gdyż pozwala na pomniejszenie wydatków obsługi sprzętów pomiarowych, gdyż potrzeba do tego zwyczajnie dużo mniej osób. Z drugiej strony, dzięki możliwości śledzenia na bieżąco pomiarów z liczników możemy zapobiegać różnym awariom, które mają szansę się pojawić, a nawet jeżeli już się pojawią, to znacznie prędzej można to dostrzec oraz usunąć.

Dodatkowo jeśli klienci będą telefonowali z jakimiś spostrzeżeniami i danymi o nieprawidłowościach, to szybciej możemy odpowiadać na ich roszczenia, bo prościej będzie nam odnaleźć dane informacje pomiarowe, o których będzie mowa.

Jeśli chcesz, aby podobne artykuły pozostały Ci w pamięci na dłużej, sprawdź witrynę, do której odnośnik jest tutaj. Są w tamtym miejscu bardzo podobne informacje.

Należy korzystać z takich rozwiązań, bo są one nie tylko wygodne, ale także niedrogie i znacznie usprawniają nam pracę. Dowiedz się więcej: odczyty.


Postęp w informatyce dopomaga też w kolejnych dziedzinach

pomiary
Author: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Source: http://www.flickr.com
Dzięki postępowi w informatyce, który ujawnia się wspaniałym wysyłaniem danych oraz możliwością pracy zdalnej, za pomocą przesyłania sygnałów, sporo dziedzin naszego życia jest lepiej kontrolowanych, a co się z tym łączy, łatwiej w nich funkcjonować. Jak widać osiągnięcia jakie ma IT możemy wykorzystać wszędzie, oszczędzając czas oraz pieniądze, ale również ułatwiając ludziom ich pracę oraz nie zmuszając innych do tego, aby w wyznaczonym dniu, o oznaczonej godzinie przebywali w swoich mieszkaniach, jedynie przez to, że ktoś chce zebrać pomiary z ich liczników. Dziś wszystko ma szansę się dziać bez angażowania właścicieli konkretnych mieszkań.