Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Znakomite zamki i drzwi antywłamaniowe z całą pewnością są ważnym elementem ochrony domu, ale czy dostatecznym?

Artykuły

Jeśli nasz dom albo drzwi do niego nie jest dobrze widoczne z ulicy, włamywacz ma szansę spokojnie pracować nad ich sforsowaniem. Prócz tego nie ma konieczności męczyć z zamkiem i solidnymi drzwiami.
Ławka w parku
Author: Herry Lawford
Source: http://www.flickr.com


Bez problemu wejdzie przecież oknem. Sposobem na utrudnienie mu pracy jest wyposażenie domu w instalację alarmową. Już tylko informacja o tym, że lokal jest chroniony alarmem jest wystarczająca. Do drzwi przykleimy przecież tablicę z ostrzeżeniem. Pośród miast, gdzie odszukamy firmy instalujące systemy alarmowe Grójec nie okazuje się być wyjątkiem. Szeroko rozpowszechnionym i rozpoznawalnym tego typu systemem jest instalacja alarmowa składająca się z czujników ruchu w lokalach, klawiaturą przy drzwiach i z sygnalizatorem alarmowym na ścianie (dowiedz się więcej o systemach alarmowych w Grójcu). Sama konstrukcja systemu alarmowego jest ciut mocniej skomplikowana. Jest to zespół współpracujących ze sobą urządzeń, które są w stanie wykryć włamanie i sygnalizują je, zazwyczaj sygnalizacją świetlną i głośnym sygnałem. System ma za zadanie zareagować na zdarzenia ostrzegawcze, takie jak otwieranie drzwi oraz okien, poruszanie się osób w obszarze ich widzenia, rozbijanie szyb, niszczenie drzwi oraz poinformować o tym właściwą osobę, czyli właściciela przez linię telefoniczną, sieć komórkową czy Internet, lub ochronę obiektu. Znakomitym więc uzupełnieniem instalacji alarmowej może być współpraca z firmą trudniącą się ochroną ().

Ten serwis internetowy dekarstwo dolnośląskie posiada ciekawe dane na opisywany temat, więc, jeżeli ta problematyka Cię ciekawi, to zobacz to obowiązkowo.

Wśród miast gdzie znajdziemy firmy, które proponują monitoring Grójec nie jest wyjątkiem.
Niezwykle często zdarza się tak, że nikt z słyszących alarm nie reaguje na sygnał alarmu, my sami nie mamy możliwości dotarcia do domu. Interwencja firmy ochroniarskiej może okazać się kluczowa.